Autor Zpráva
fmx
Dobrý den potřebuji poradit.
Mám stránku a tam folmuolář a když ho vyplním a klimnu na založit takmi to mělo vytvořit soubor s příponou .inc ale jak mám udělat aby mi to ten soubor vytvořilo
Alphard
file_put_contents()
fmx
Díval jsem se ale nějak nechápu co znamenají ty scripty v závorkách nevysvětlíte prosím?
Alphard
Nevím, co myslíte. Jsou tam jenom dva povinné parametry, jméno souboru a vkládaná data. Pokud chcete v případě existujícího souboru data připsat, použijte FILE_APPEND.
fmx
mám
$titlename = "Vítej";
$obsah = Hoj;

if ($text!="" and $title!="" and $autor!=""){ //provede se pokud není prázdná zpráva a jméno
file_put_contents($titlename,$obsah);
}

A píše mi to
Fatal error: Call to undefined function: file_put_contents() in c:\apache\htdocs\adm2\admin.php on line 40
fmx
Prosím poraďte
Alphard
Aha, asi máte staré PHP 4.
Takže kombinace
fopen();
fwrite();
fclose();
fmx
Alphard:
Aha, asi máte staré PHP 4.
Takže kombinace
>
1
2
3
>
fopen();
fwrite();
fclose();
Ale Fopen
fwrite
a fclose
je jen na zapisování ale já potřebuju vytvořit soubor kde se dá stáhnout nové php
fuckin
fmx:
kde se dá stáhnout nové php
http://www.php.net/downloads.php
Pochopitelně potřebuješ vlastní server, ne že to jen nahraješ na nějaký freehosting.

Ale Fopen
fwrite
a fclose
je jen na zapisování ale já potřebuju vytvořit soubor
V případě neexistence souboru, se soubor vytvoří.
Přečti si třeba tento článek http://interval.cz/clanky/php-manipulace-se-soubory/ podle toho bys měl zjistit jak s těmi funkcemi pracovat.
fmx
Děkuji jde to
Ale teď bych chtěl pomoct ještě z něčím
jak udělat aby když mám ten soubor vytvořený a jdu na tu stránku tak že mi to napíše co je v tom souboru a můžu to upravovat a když dám uložit tak to upravené se mi uloží do toho samého souboru
fuckin
Cteni souboru je take uvedeno v tom clanku na ktery jsem te odkazoval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: