Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

přemýšlím, v čem programovat jeden projekt. Je možné, nějakým jednoduchým způsobem v PHP vytvořit aplikaci tak, aby k ni šel pak jednoduše vytvořit nějaký desktopový klient - a jak, kdo s tím máte nějaké zkušenosti?

Chtěl bych něco jako Javu a RMI, jenže v Javě se mi to dělat nechce, hostingy na ní jsou drahé a svůj neplánuju.
Nevíte tedy o něčem podobného pro PHPM

Díky
mckay
Profil
joe:
Chceš to udělat veřejně přístupné přes internet i z desktopového klienta? Nebo jen z jednoho. Pokud by ses rozhodl pro obě možnosti, udělal bych to spíš tak, že bych naprogramoval webové rozhraní v php a jakoby programové rozhraní v javě pro desktopy, s tím, že bych to napojil na jednu společnou mysql databázi, ze které bych cucal data. Zkušenosti s tím nemám, ale udělal bych to tak :-).
joe
Profil
Chci aby fungovaly obě možnosti.

To by šlo, jenže problém je v tom, že Java se dá celkem jednoduše dekompilovat a kam bych pak asi ukládal přístupové údaje k db? :-) Na to by zase musel být nějaký Java server a to je to co nechci... nebo se pletu?
mckay
Profil
joe:
Vím, že je to možná neohrabané řešení, ale možná bych zkusil pomocí malých pravidelných aktualizací (aby nepřesahovali řádově desítky kilobajtů) to heslo načítat z nějaké zabezpečené stránky požadující autorizaci, kterou by si vlastně poskytl díky té aktualizaci, která by se s každým připojením měnila, takže by nebylo možné heslo pro autorizaci užít dvakrát... ale vyžadovalo by to dokonalý pořádek v tom skriptu který by přiděloval jednorázová hesla a také pořádek v kódu. Možná jdu na to moc složitě, ale dle mého by to bylo možné východisko. Pokud máš lepší, dělej, že jsem nic neřekl :-).
martindeveloper
Profil
joe:
Použijte třeba XML-RPC (http://www.php.net/manual/en/book.xmlrpc.php) nebo SOAP (http://www.php.net/manual/en/book.soap.php).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0