Autor Zpráva
ronnie
Profil
Jelikož jsem už několik měsíců myslím pouze v PHP, měl bych dobrý tip pro ty, kteří chtějí začít programovat s php.
Koupil jsem si několik knih a četl několik seriálů, ze všeho nejlepší je samozřemě oficiální manuál, ale nevím proč, mám raději knihy. Pokud si koupíte knihu, máte velkou výhodu, že musíte přepisovat skripty. Je to opravdu výhoda, protože neustálým opakováním se vám všechny pravidla vryjí do paměti.
Naprosto úžasnou knihou je PHP a MySQL - Názorný průvodce tvorbou www stránek od Larryho Ulmana, sice občas narazíte na nějakou chybu (špatný překlad), ale tu okamžitě objevíte. Přes prázdniny jsem měl skvělou brigádu, programování eshopu, rezervovacích systému ap. a můžu vám říst, že s klidným svědomím vám stačí informace v této knize. Nejlepší část je poslední kapitola, kde si vyzkoušíte vytvořit tři větší aplikace (Eshop, registrace uživatelů, správa souborů).
Třeba pro mě je nejlepší si někam sednout a za dva dny si jí pročíst, pak usednu k PC a znovu si jí projdu a všechny příklady vyzkouším, tenhle postup mi příjde nejlepší, protože třeba už při prvních scriptech budete vědět, jaké změny vás čekají v budoucnosti ap (takhle se učím programovací jazyky).

S klidným svědomím zcela jednoznačně doporučuji:)
habendorf
Profil
Tady je jiný názor: http://interforum.interval.cz/ShowPost.aspx?PostID=14701
příspěvek od blueba
flying gentleman
Profil
Hernajs sakrnajs, kdybych měl čas a sdostatek finančních prostředků a funkční tiskárnu, tak si vytisknu celou online dokumentaci a už bych vás tu v životě v sekci php nemusel otravovat:)
btw kolik může mít ta dokumentace na php.net stránek?
ronnie
Profil
No pokud bereš opravdu všechno, tak fakt hodně, tuším, že jen funkcí je v PHP něco kolem 3 000 + celý ten manuál...:)
flying gentleman
Profil
tyyyyyjo, to může být cca +-5000 stránek. Kdybych tiskl oboustranně, to mám 2500 stránek, v tiskárně se platí myslím 1kč za stránku A4, jenže tam netisknou z netu tuším, takže bych bylv háji. A nevím kolik stojí balík papíru bílýho A4, nevíte?
ronnie
Profil
K tomu příspěvku od blueba: je to pravda, chybí tam OOP, pak třeba práce s xml, gd knihovnou ap., ale myslel jsem to spíše na začátkek, pokud chce někdo začít s učením php + mysql, tak jednoznačně doporučuji. Další knihy mám pak PHP programujeme profesionálně, ta mě taky hodně naučila (právě tu GD, XML a mnoho dalších věcí), ale je v php 3 a rozhodně ji nemůžu doporučit začítečníkům! Pak mám ještě PHP5 - programujeme profesionálně, tu jsem přečetl zhruba do poloviny, ale ja taky hodně dobrá.
Zelo
Profil *
ronnie

Já se zrovna učím z téhle knížky a nějak sem se zadrl na jednom sql dotazu a vůbec nevím jak na něj už sem to tu několikrát řešil ale nikdo mi neporadil tak jak bych potřeboval......

dotaz select * from tabulka where heslo = password('heslo');
nějak to pořád vrací empty a i jiné hashovací fuknce dělají to samé ale když zkusím vyhodit

select password('heslo') as heslo

tak to vyhodí ten zprávný řádek...... nevím jak rozchodit ten prnví dotaz a už mi došla veškerá inspirace
ronnie
Profil
pasword() se změnilo od MySQL 3 a 4, zkus místo toho např. md5().
Tedy pak by to bylo:
$heslo = md5('heslo');

$dotaz = "select * from tabulka where heslo = '$heslo'";

V Tvém předchozím případě bude možná chyba v uvozovkách ne?
Zelo
Profil *
ano vím zkoušel jsem md5 i sha1 ale nic........i tohle cos mi tu napsal furt nic :(((
Zelo
Profil *
dělal jsem to i na wamp serveru i na zvlášť instalovaných myslq a apache
ronnie
Profil
tak udělej
echo $dotaz;

Ten dotaz si zkopiruj a v phpmyadmin ho zkus vložit do SQL okna a uvidíš, co ti to vypíše za chybu;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0