Autor Zpráva
Manny
Profil *
Zdravím,
začínám se učit OOP v PHP a co se týká základů, myslím že je nastudované mám. Proč sem ale píšu - zkoušel jsem googlit nějakou jednoduchou aplikaci napsanou v objektech, např. guestbook nebo anketu, ale nedařilo se mi nic takového najít.
Jde o to, že jsem pořádně neviděl nic takového neviděl napsaného vcelku a neumím si to pořádně představit, jak to správně poskládat...

Díky za reakce a případné nasměrování ;)
nightfish
Profil
stáhni si Nette a podívej se na příklady (examples)
mckay
Profil
Manny:
Nevím, co na tom tak nějak chceš skládat. OOP PHP je něco jako zapouzdřené funkce, které spolu komunikují. Takže kdyby si předtím měl třeba nějaký geustbook, postavený pomocí funkcí, tak to prostě jen zapouzdříš do třídy a máš to objektově. Ve výsledku to budeš vypisovat pak pomocí objektového stylu.
$trida = new trida();$trida->vypis_input("text", "");
;-)
Majkl578
Profil
[#2] nightfish
Nevím, jestli Nette je zrovna to co bych doporučil v začátcích OOP. Když už něco takového komplexního, tak bych sáhl po kvalitním, ale ne tak rozsáhlém databázovém layeru dibi.

mckay:
OOP PHP je něco jako zapouzdřené funkce, které spolu komunikují.
Zas tak jednoduše bych to nenazval. Hodně jednoduše řečeno, třída vlastně sjednocuje určitou logickou část aplikace.
Například: pokud dělám aplikaci, kde mám seznam společností a jejich zaměstnanců, tak jedna třída bude např. Company, která bude reprezentovat společnost a Employee, která bude reprezentovat jednoho zaměstnance. Společnost potom bude uchovávat pole instancí třídy Employee. Obě třídy budou mít nějaké vlastnosti a metody...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0