Autor Zpráva

Profil *
Zdravim, chtel bych se zeptat, jestli je tohle http://www.php.net/manual/en/funcref.php seznam vsech funkci v php. Díky všem za odpovědi.
DJ Miky
Profil
Je to seznam kategorií funkcí, některé z nich jsou přímo v jádru PHP, pro některé je potřeba rozšíření. A měl by to být seznam všech oficiálních funkcí a rozšíření, další můžou být třeba v repozitářích jako PEAR nebo PECL. Pak ještě samozřejmě existují funkce, které si vytvoří sami uživatelé...

Profil *
DJ Miky:
Takze dejme tomu, ze bych mel zajem naucit se co nejvice oficialnich funkci, muzu postupovat pres tenhle rozcestnik?
Alphard
Profil
Učení se programovat není jako učit se slovíčka. Tento přístup bych nedoporučoval, dokud nejste schopen odhadnout, co budete potřebovat. Spíš bych se soustředil na určité skupiny funkcí, jako pole, funkce pro práci s řetězci apod. V PHP už je navíc skoro všechno vyřešené, když budete chtít zmenšit obrázek, tak si najděte návod, jak v PHP změnšit obrázek. V něm uvidíte funkce jako getimagesize(), imagecopyresampled(), imagepng() a to jsou právě ty funkce, které má smysl se učit.

Profil *
Alphard:
Ano to vím. Nejsem v php začátečník, docela bych i řekl, že jsem v něm dobrý. Jde mi spíše o to, že bych si chtěl udělat všeobecný přehled, a abych znal z hlavy tak nějak mnoho funkcí a příkazů. Nad těmi určitými funkcemi se zamyslím.

Díky všem za odpověď.
DoubleThink
Profil *
:
Postupem času budeš jednu skupinu funkcí znát nazpaměť. U druhé skupiny budeš vědět jak se funkce jmenují, ale už ne jejich argumenty a konečně o třetí skupině budeš mít jen mlhavé povědomí (např. vím, že je GD funkce na nakápnutí barvy z obrázku, ale nepamatuju si jméno).
S druhou skupinou ti pomůže editor, se třetí php.net. Učit se funkce nazpaměť ti nic nepřinese.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0