Autor Zpráva
Manny
Profil *
Ahoj, zkouším rozběhat tuto třídu. Na localu mi to maily rozesílá, ovšem problém je, že na serveru ne (ic.cz).
Vypíše mi to při pokusu o odeslání mailu tuto zprávu:
SMTP Error: Could not connect to SMTP host. Došlo k chybě při odeslání e-mailu.Chybová hláška: SMTP Error: Could not connect to SMTP host.
Takhle třídu volám i s jednotlivými instancemi:
  require "PHPMailer_v5.1/class.phpmailer.php";
  $mail = new PHPMailer();
  $mail->IsSMTP();
  $mail->Host = "smtp.seznam.cz";
  $mail->SMTPAuth = true;
  $mail->Username = "prihlasovaci_jmeno";  // username a password mám nastaveny stejně jako v thundebirdu
  $mail->Password = "heslo"; 
  $mail->From = "moje_adresa";
  $mail->FromName = "Testovací skript";

  $mail->AddAddress("prihlasovaci_jmeno@seznam.cz", "Jmeno");

  $mail->Subject = "První mail poslaný pomocí PHPMaileru";
  $mail->Body = "Ahoj ahoj!\n\n Posílám ti první svůj první e-mail přes PHPMailer.";
  $mail->WordWrap = 50;
  $mail->CharSet = "utf-8";

  if(!$mail->Send()) {  // odešleme e-mail
     echo 'Došlo k chybě při odeslání e-mailu.';
     echo 'Chybová hláška: ' . $mail->ErrorInfo;
  }
  else
  {
     echo 'E-mail byl v pořádku odeslán.';
  }

Zkouším si poslat mail na seznam, ale bohužel z IC to nejde... nesetkali jste se s obdobným problém?
Díky
AM_
Profil
no protože SMTP serveru ic.cz zřejmě nebude smtp.seznam.cz. Použij raději mail() funkci. (PHPMailer::IsMail() misto PHPMailer::IsSMTP()).
Manny
Profil *
AM:
hm... to nejde nějak univerzálně nastavit? tzn. že když si hodím tento skript na český hosting, datahost, ic a třeba wz, tak to pokaždé musím přenastavovat?
Jsem měl za to, že si zvolím nějaký smtp server a je hotovo... ale asi ne teda :/

a čím to teda je, že na localhostu mi to jde?
AM_
Profil
zřejmě tvůj provider zasílá maily přes SMTP seznamu. volné SMTP servery většinou fungují jen ze sítě určitých providerů (tipuju ochrana proti spamům).
řešení jsou tři:
- pořídit si někde účet, ke kterému dostaneš zaheslované SMTP (já to měl k jednomu hostingu), které lze použít odkudkoliv
- jak jsem říkal, posílat to přes PHPMailer funkci mail() (phpmailer::IsMail) místo přes SMTP server
- jak jsi říkal ty, pokaždé to nastavit znovu. Někdy je ale obtížné SMTP zjistit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0