Autor Zpráva
fuckin
Profil
Krásný večer,

Web bude běžet na webhostingu, při uploadu souboru chci však tento soubor přenést na svůj fileserver. Jakým způsobem nejlépe?

Nejlepší by bylo kdyby se to nahrávalo rovnou do tempu na tom file serveru a že bych to pak jen přesunul.
Web bude maximálně vytížený, proto nějaké zdlouhavé přenosy nepřipadají v úvahu. V praxi jsem se s tímto zatím nesetkal, proto budu vděčný za každou radu či nápad.

Děkuju
AM_
Profil
no a nemůžeš na svém fileserveru mít jednoduchý skriptík, který si na tom webu pustíš do iframe? Vlastně by stačilo na svém serveru mít obslužný PHP skript, formulář by klidně mohl být na hostingu. jinak PHP asi nedonutíš, aby uploadovalo někam jinam, a pak bude asi nejlepší řešení FTP.
fuckin
Profil
Iframe? Tak to teda doufam ze se tomu vyhnu.

Jakym zpusobem teda toto resi podobne uploadovaci spolecnosti? Pochybuju ze tam maji iframe, a pochybuju ze to natahnou na webhosting a pak pres ftp pretahnou na file server. To by tam byl pekne velky traffic a jelikoz na file serveru mam k dispozici rychle pripojeni tak by bylo zbytecne to zpomalovat pomalym webhostingem.
mckay
Profil
fuckin:
Řekl bych, že ty společnosti mají fyzický přístup k serverům, a že si tam mohou ty servery propojit tak, aby se to chovalo jako jeden počítač.
fajzen
Profil
fuckin:
možno poviem blbosť, ale nešlo by to tak, že do uloadovacieho formulára na webhostingu dáš do action adresu nejakého obslužného skriptu na tom fileservery? ten by po uložení súboru mohol redirektnúť naspäť na webhosting
AM_
Profil
fuckin:
Iframe? Tak to teda doufam ze se tomu vyhnu.
co je na nich tak špatného? :) docela malá daň za ušetřený traffic.

Jinak můžeš samozřejmě upload form nasměrovat na stránku na svém fileserveru jak jsem říkal, který po zpracování uploadu zpět přesměruje headerem na tvůj web.
Další možnost by byl nějaký složitější JavaScriptový formulář, který by ten soubor nějak "co nejtiššeji" nahrál na fileserver místo na tvůj hosting, ale to už snad raději ten iframe :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0