Autor Zpráva
Neas
Ahoj.
Mám na stránkách takový problém, když se je pokusim spustit, místo nich na mě vybafne Syntaxe error:
Parse error: syntax error, unexpected $end in D:\ComplexWebServer\http_docs\neas.cz\index.php on line 414

Divné na tom však je, že na řádku 414 je jen tag </html>.
Chyba zmizí, když vynechám php script na začátku dokumentu, což už mě tedy zmátlo úplně..
<?php
$uziv_jmeno = $_POST['jmeno'];
$uziv_heslo = $_POST['heslo'];
  include("mysq.dbse.conf.inc.php");
  if($_GET['form']==true){
    $sql_dotaz1 = mysql_query('SELECT user_id,jmeno FROM uzivatele WHERE jmeno="$uziv_jmeno" and heslo="$uziv_heslo" LIMIT 1');
    $uspech = mysql_num_rows($dotaz);
      if($uspech==1){                                                                                                                            
        $zprava_o_prihlaseni = "Vaše přihlášení proběhlo úspěšně";                                                                                                     
        $pole = MySQL_Fetch_Row($sql_dotaz1);
        setCookie(user_id, $pole[0]);
        setCookie(user_nick, $pole[1]);
      }else{                                                                                                                                     
        if($_POST['jmeno'] != null OR $_POST['heslo'] != null){                                                                                  
          $zprava_o_prihlaseni = "Přihlášení bylo neúspěšné";
          }
        } ?>

Nevíte někdo, prosím, kde je problém? Vážně nerozumím tomu, co se děje a docela mi to vadí, pracuju totiž na té stránce už hodně dlouho a je to moje první stránka.
Díky moc :)
Nox
nemáš ukončené některé závorky {, tzn. přidej } kam je vhodné...obecně tyto chyby co ukazují až na řádek mimo stránku jsou většinou chybějící }
Neas
Díky, párkrát jsem si ten script ještě prošel a našel několik chyb, které jsem při první kontrole přehlédl :)
Stále však přetrvává jeden problém. Script teď vypadá takhle:
<?php
  include("neas.no.mysq.dbse.conf.inc.php");

$sql_dotaz1 = mysql_query("SELECT user_id,jmeno FROM uzivatele WHERE jmeno='$jmeno' and heslo='$heslo' LIMIT 1");
    $uspech_dotazu = mysql_num_rows($sql_dotaz1);
    echo $uspech_dotazu;
      if($uspech_dotazu==1){                                                                                                                            
        $zprava_o_prihlaseni = "Vaše přihlášení proběhlo úspěšně";                                                                                                     
        $pole = MySQL_Fetch_Row($sql_dotaz1);
        setcookie ("user_id", $pole[0]);
        setcookie ("user_nick", $pole[1]);
      }else{
        if($jmeno != null OR $heslo != null){                                                                                  
          $zprava_o_prihlaseni = "Přihlášení bylo neúspěšné";
          }
       }
       echo $_COOKIE['neas_cz_user_is_log_on_with_user_id'];
     ?>

Když tento script spustím, píše mi to následující chyby:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at D:\ComplexWebServer\http_docs\neas.cz\index.php:6) in D:\ComplexWebServer\http_docs\neas.cz\index.php on line 10

A pak to samé na řádku 11. Řádky 10 a 11 jsou ty, které definují cookies:
setcookie ("user_id", $pole[0]);
setcookie ("user_nick", $pole[1]);

Zkoušel jsem na nich různě prohazovat uvozovky, měnit je za apostrofy, měnit názvy, ale problém stále přetrvával. Nevíte někdo prosím, co to způsobuje?
keeehi
Dělá ti problém toto: echo $uspech_dotazu;
Před nastavováním cookies nesmí být žádný výstup (dokonce výstup je i mezera před <?php ).
Stejné je to i u sessions.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0