Autor Zpráva
argonisius
Profil *
Dobrý den,
s PHP jsem začal asi před půl rokem. Zatím jsem vytvrářel nějaké jednodušší guestbooky, používal databázi, session...
Jako cílem mnoha je i mým naprogramovat nějakou strategickou online hru. Jsem si vědom toho, že na to mé znalosti nestačí, ale zároveň se hodlám PHP věnovat dlouhodobě, takže bych vás chtěl požádat, jestli byste mi nedoporučili nějakou knihu.

Zaujala mě tato: http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani-www-stranek/php-6-mysql-apache-vytvarime-webove-aplikace/. Chtěl bych, aby součástí knihy bylo zasvěcení do OOP - předpokládám, že to je k takovému programování třeba.

Co si myslíte o této knize? Nevíte, jestli je její součástí OOP?


Díky za pomoc. Argonisius
Majkl578
Profil
Tato kniha mě zaujala také, první co mi blesklo hlavou bylo, že je odfláklá. Název knihy obsahující "PHP 6" mě značně odpuzuje, pochybuji totiž, že by v ní opravdu něco z této vývojářské větve bylo. Rozhodně bych se jí vyhnul obloukem.

Konkrétní knihu nedoporučím, jelikož jsem se nikdy z žádné neučil. Já osobně jsem se před lety učil z různých návodů na internetu a později z manuálu PHP.

OOP je rozhodně správná cesta, kterou bych doporučil jít každému, kdo začíná programovat. Je to zpočátku sice složitější na pochopení než programování procedurální, ale výsledek bude kvalitnější / přehlednější / jednodušší na úpravy.

[Toto prosím berte jako subjektivní názor, nerad bych se tu dohadoval se zastánci procedurálního programování. Knihu jsem nikdy neotevřel, nicméně i kdyby o PHP 6 pojednávala, k čemu mi to bude když vyjde, pokud vůbec, někdy za X let?]
ah01
Profil
Co „PHP 6“!?
A v úvodu: „V době psaní této knihy byly nejnovější stabilní verze následující: PHP verze 6.0.0“ (což je leden 2009, překlad je z listopadu 2009)

Trochu zvláštní, vzhledem k tomu, že poslední dostupná stabilní verze je 5.3.1, který vyšla 19.11.2009.
argonisius
Profil *
Toho PHP6 jsem si také všimnul... Radši si ji tedy kupovat nebudu. Jinak nevíte o nějaké dobré knize k výuce PHP/OOP pro mírně pokročilého (už nejsem úplný začátečník) programátora?
fuckin
Profil
Tady najdeš naprosto vše - Velká kniha PHP a MySQL 5

Jestli nejsi začátečník, pak tato kniha vhodně doplní tvé nedostatky.
argonisius
Profil *
Díky, toto bude zřejmě to, co jsem hledal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0