Autor Zpráva
Nouma
Profil *
Dobry den, chtel jsem se zeptat jak overit jednoduse bez MySQL overit heslo. Potreboval bych to jen na prvni strance. Nejde mi tak o bezpecnost jen o to aby nahodny navstevnik nemohl zobrazit dalsi stranky. Predstavoval jsem si to asi takto:

index.php:

<form name="formular" onsubmit="return false">
Heslo: <input type="password" size="10" name="heslo">
<input type="submit" value="Pokračovat" name="potvrd">
</form>
<?php include "./overit.php"; ?>

overit.php:

<?php
if ($potvrd){
if ($heslo == "2b2c")
{echo "Správné heslo";}
else
{echo "Špatné heslo"}
}
?>

Bohuzel mi to nefunguje. Nechci delat session ani nic podobneho jen aby clovek napsal heslo a kdyz bude spravne tak se dostane dal. Predem dekuji za kazdou podpurnou odpoved.
flying gentleman
Profil
Zkusil bych to pomocí POST, takže místo $heslo $_POST['heslo'] a pak vam chybi za prikazem echo "spatne heslo" strednik. zkuste to, mozna to pomuze,mozna ne.
jezismarja proc vam tykam?Leo me nakazil:'(
michaelkiller
Profil
neviem ci nemas nahodou vypate register globals...
skus

<?php
if ($_POST["potvrd"]) {
if ($_POST["heslo"] == "2b2c" ) echo "Správne heslo";
else echo "Zlé heslo";
}
?>
michaelkiller
Profil
takze gentleman ma predbehol :D
Nouma
Profil *
Bohuzel mi to nejde. Pri kliku na Pokracovat se nic nezacne dit.:-(
Nouma
Profil *
Tak uz mi to funguje musel jsem dat do tagu form toto: <?php echo $PHP_SELF; ?>" method="post"

Vsem moc dekuji.
krteczek
Profil
pokud bys použil tohle: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=10 290
a každou stránku na kterom nemá mít nikdo přístup obalil do tohodle:

<?php
@include("funkce.php");//v tom souboru jsou nastaveny všechny duležité proměnné(je tam to co je na te stránce výš...nechce se mi to kopírovat
if((!empty($_COOKIE['log']))and($_COOKIE['log']==Kontrola_loginu))
{
//******************************************************************** ***********************************************************
?>
<!-- Zde přijde html kod stránky -->


<?php //tohle dej na konec stránky pod html kod
//******************************************************************** ********************************************************
}
else
{
//pokud nebude splněna podmínka z vrchu vyhodí to návštěvníka na ůvodní straánce webu
header("location: /");
}
?>

krteczek
arcadosi
Profil
Aj trosku zlozite by som povedal
nejako takto je to:
mas tu formular a vnom premenne $meno a $heslo. po odoslani ides na php spracuj.php ktore je taketo:
//spracuj.php
$name="meno";
$pass="heslo";
if($meno=="$name" && $heslo=="$pass"){
include("stranka na zovrazenie.php");
}
krteczek
Profil
arcadosi: ano složité, ale bezpečné, protože se v cookies ukládá šifrovaný obraz jména+hesla, takže jediné místo kde je nebezpečí odchycení přístupových udaju je při přenosu přihlášení, z cookie nikdo nevyčte jméno ani heslo. pokud se odhlásíš tak se už nepřihlásí...
krteczek
PS: pokud je tam díra tak jsem ji přehlídl a rád bych ji napravil... Help! :-)
Nouma
Profil *
Diky, ale stacilo mi jen to heslo. :-)
Leo
Profil
Pokud to ma byt prihlasovani na vice stran, nez je jedna, tak musite vyresit problem - je klient, ktery prisel na dalsi stranky webu tentyz, co na rvcni strane poslal uspesne heslo a login? Mate nekolik moznosti, napr. http autentizace, nebo session. Do cookie je idealni strkat neco, co jednoznacne neodpovida heslu a uziv. jmenu... jinak receno je pro dany login a heslo pokazdy jiny. Leo
Radim
Profil *
Jakym zpusobem mohu vratit zakodovany retezec podle metody md5 tak aby mi ukazoval clovekem citelnou hodnotu hesla?
webhope
Leo
Profil
"Jakym zpusobem mohu vratit zakodovany retezec podle metody md5 tak aby mi ukazoval clovekem citelnou hodnotu hesla?"

Nijak, to nejde. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0