Autor Zpráva
danihel
Profil
zdravim
php mi nevie citat z premennych retazcov interpunkciu,
ked pouzijem utf8_encode() precita to dlzne dokonca aj "ô" ale neukazuje to pismena s makcenmi

prosim pomoc!

Moderátor Chamurappi: Titulek „php interpunkcia“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší. (Ani „php diakritika“ by nebylo dostačující.)
AM_
Profil
interpunkce jsou čárky, tečky, dvojtečky atd. ve větě, to jsi zřejmě nemyslel.

Cituji php.net:
"utf8_encode — Encodes an ISO-8859-1 string to UTF-8"
takže soudím, že v našich končinách je ta funkce prakticky k ničemu, protože iso-8859-1 je kódování tuším západoevropských jazyků.
Podívej se na iconv().
danihel
Profil
dakujem za odpoved. Poplietol som si interpunkciu s diakritikou, uz mi z tych charsetov a funkcii sibe a cim viac sa tomu snazim pochopit tym viac z toho nechapem. Najblizsie k rieseniu kam som sa dopracoval je toto:
iconv("Windows-1252", "UTF-8//TRANSLIT", $string);
,
ale stale to neukazuje niektore pismena s makcenmi ako napr.: "č,ť.."

nevie mi niekto poradit, neexistuje nejake jednoduche riesenie?
Majkl578
Profil
Je výchozí kodování opravdu cp1252? Je script psán v UTF-8? Je hlavička pro výstup na stránku nastavena na UTF-8?
danihel
Profil
Majkl578 dik za ochotu, ale uz som to vyriesil - vypol som dreamweaver otvoril som to v notpade prepisal som chybajuce charaktery s diakritikou ulozil som to v utf-8 a ide to bez kodovania odkodovania prekodovania a konvertovania
po tych hodinach co som tym zabil mam chut zajst do adobu opasany dynamitom
Majkl578
Profil
[#5] danihel
Na psaní PHP kódů bych zkusil nějaké opravdové IDE, například Eclipse nebo NetBeans (z těch neplacených).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0