Autor Zpráva
KarliksCokoladovny
Profil *
Ahoj jak udělat brovser hru v php?? Jak začít ?
imploder
KarliksCokoladovny:
Naučit se PHP.
http://www.linuxsoft.cz/php/

Hry nepatří mezi nejjednodušší aplikace, je lepší začít něčím menším (např. návštěvní kniha, katalog hub, fotogalerie - to jsou jen příklady).
KarliksCokoladovny
Profil *
To umím udělat,napsat.
Dík za odkaz zajmavé stránky s hodnotnýma informacema.
AM_
<?php
  $cislo = $_GET['cislo'];
  if ($cislo == rand(0, 10)) echo 'vyhral jsi';
  else echo 'prohral jsi';
?>
<form method="get" action="">
<input type="text" name="cislo"><input type="submit" value="odeslat">
</form>

Tady máš browser hru.

Hry nejsou nic jiného než programy, takže se určitě nedá říct, co potřebuješ extra k tomu, abys udělal hru. Pokud chceš dělat hru jako třeba *******, tak se něco říct dá - potřebuješ tým vývojářů.

//edit: trochu nechápu, proč mi slovní filtr vyblokoval oblíbenou válečnou online hru římanů, germánů a galů :) považuje se to za reklamu?

Je pravda, že od her se většinou čeká nejmenší spolehlivost ve srovnání s jinými aplikacemi, takže u her vadí nejméně, když kód bude "začátečnicky zprasený". Fantazii se meze nekladou.
Jont
Na ty všechny "skvělé" browser hry se používá Flash, takže začít můžeš třeba tady http://flash.jakpsatweb.cz/ :).
Nox
AM:
Je pravda, že od her se většinou čeká nejmenší spolehlivost ve srovnání s jinými aplikacemi, takže u her vadí nejméně, když kód bude "začátečnicky zprasený". Fantazii se meze nekladou.
Ovšem pokud to chce člověk udělat kvalitně, tak se taky meze nekladou :)

edit: trochu nechápu, proč mi slovní filtr vyblokoval oblíbenou válečnou online hru římanů, germánů a galů :) považuje se to za reklamu?
Tuším že patří mezi ty exoty s implementovanýma affil linkama a hráči pak spamují různý fóra

Jont:
Na ty všechny "skvělé" browser hry se používá Flash, takže začít můžeš třeba tady
To je hodně těžce nadsazené :) ale ano, flash se taky dá použít

KarliksCokoladovny:
Pokud zvládáš angličtinu tak po www.linuxsoft.cz/php a www.linuxsoft.cz/mysql můžeš http://buildingbrowsergames.com/tutorials/
AM_
Nox:
Ovšem pokud to chce člověk udělat kvalitně, tak se taky meze nekladou :)
jasně, myslel jsem to spíš tak, že je to menší průšvih, než když zbastlí nějaké účetnictví a lidem pak přijde poloviční výplata.
Jont
Nox:
Myslel jsem ty věci na serverech typu superhry.cz :). Jinak ani nevím, v čem se to píše, určitě to bude Python a RoR, to je dneska v módě :).
AM_
Jont:
Mno to je úplně jedno v čem se to píše, můžeš to napsat v PHP, ASP, Pythonu, pokud znáš platformu serveru a chce se ti se předvést tak klidně v assembleru :)
Jinak slovem "browser hra" se většinou myslí rozsáhlé multiplayerové hry, jejichž interface komunikuje skrz HTML kód a tedy se dá hrát v prohlížeči. Flashové hry často ani multiplayer nemají, je to vlastně obyčejná desktopová hra, jen se využívá toho, že flash lze spustit v prohlížeči. Nicméně existují i takové, třeba imperia online má napsaný interface ve flashi, nicméně na backend stejně potřebuješ nějaký serverový jazyk, tušímže imperia je na straně serveru taky v PHP.
Jont
No mně by právě zajímalo, jak se tedy na těch webech dělá ta grafika, když ne pomocí flashe (myslím něco jako Ikariam atd.) To se to tam kreslí přes GD knihovnu (php) nebo jak?
vynalezce
Jont:
To se to tam kreslí přes GD knihovnu (php) nebo jak?

Přes GD ne, spíš je to hromádka obrázků, HTML a CSS.

EDIT: Šlo by to i přes nějakou grafickou knihovnu, která umí spojovat více obrázků dohromady (že by GD tohle uměla jsem nenašel), potom se to dělá jako klikací mapa.
Hitman
Normálně se to vykreslí v html.

// zase pozdě :-)
AM_
vynalezce:
Šlo by to i přes nějakou grafickou knihovnu, která umí spojovat více obrázků dohromady (že by GD tohle uměla jsem nenašel), potom se to dělá jako klikací mapa.
No, doby dial-up modemu jsou sice pryč, ale generovat hru jako jeden velký obrázek s klikací mapou (a při každé akci tedy generovat nový obrázek), z toho by asi hráči nebyli zrovna nadšení, obzvlášť nadšenci, kteří hrají přes mobily :)
vynalezce
AM:
ja myslel obrazek vnitrku vesnice - jako klikaci mapa by se to pouze delalo
(= klikaci mapu s obrazkem vnitrku vesnice)
Koudis
Profil *
Hru na webu ... nejšpíš .NET nebo JAVA --> vzžaduje to ykušenosti ... aby byl program napsaný správně, a efektivně jinak zahltíte pamět u klienta ( předpokládejme že každý doma nemá i7 a 8GB RAM).. v PHP by to bylo pomalé a musel by jste vzužívat nějaké další nadstavbz ... pokud začínáte je blbost s epouštět do takovéhoto celkem složitého projektu ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0