Autor Zpráva
Sirius
Profil
Zdravim,
mám takovej nemilej problém. Najednou se mi v jedné části webu začali přenášet PHPSESSID v URL, ale v druhé ne. (Mám dvě složky, v každé trochu jiná verze aplikace.) To bych nějak zvládl překousnout, ale to ID se doplňuje pouze za některé linky na stránce, takže jeden link funguje jak má, druhej provede odhlášení... Žádné nastavení jsem nikde neměnil, navíc by to potom asi bylo takhle i v té druhé složce. Nevíte co s tím? Živou ukázku bohužel poskytnout nemohu, stejně by asi moc nepomohla.
AM_
Profil
A jaké je požadované chování? aby se PHPSESSID přenášelo všude, nebo nikde?
nastavuje se to v php.ini direktivou něco jako use_trans_sid; jediné, co mě napadá, že by to někde bylo pro daný adresář změněno (V .htaccess nebo v httpd.conf pro tento adresář). Dnes se ale obecně od přenášení v URL ustupuje (zabezpečení, tvar URL, zmatek atd...), davová psychóza s vypínáním cookies už pominula a většina webů se sessions stejně cookies vyžaduje zapnuté, takže už se o to není potřeba starat.
Sirius
Profil
AM:
No tak samozřejmě, aby se přenášelo všude, ale přes cookies. Nastavení v .htaccess na to nemělo vliv. :-/ Zkusím napsat na podporu, jestli se neděje něco u nich. Já jsem nic nenastavoval, ani nevědomě, pár tejdnů jsem tam nic nedělal. :)
DJ Miky
Profil
Nastav session.use_only_cookies.

EDIT: Aha, asi jseš na sdíleném hostingu. Pak to buď nastav přes .htaccess, nebo napiš na podporu.
Sirius
Profil
DJ Miky:
Tak teď si nejsem úplně jistej co je to sdílenej hosting. Každopádně je to normálně placenej hosting k placený doméně. Problém je, že mám přístup akorát na FTP a k DB, zbytek bohužel musí provádět majitel domény (ten taky žádný nastavení neměnil), hostingu nestačí moje pověření od něj.


Ještě si s tím nějak pohraju, kdyžtak pak dám vědět, v čem byl problém.

Díky za pomoc


Tak ještě jeden edit :)

Nastavil jsem postupně přes ini_set() use_cookies, use_only_cookies a use_trans_sid na požadované hodnoty, ale jedinej výsledek byl, že PHPSESSID se přestalo doplňovat za všechny odkazy a každej klik způsobí odhlášení... Když zkusím něco ohledně cookies nastavit v htaccess tak to spadne a hází to 500.


Tak a poslední, umazána dlouhá nic-neříkající část příspěvku.

Už to funguje, nevím čím to bylo, nevím jak jsem to vyřešil, ale funguje to, to je hlavní. :) Použil jsem ty direktivy use_cookies, use_only_cookies a use_trans_sid.

Ještě jednou díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0