Autor Zpráva
Frenk127
Profil
Zdravím,
mám ve formuláři <select> s několika přednastavenými hodnotami <option> např. 9:00, 9:45, 10:30 apod. Chtěl bych se zeptat, zda nejde, abych si po výběru např. hodnoty 9:00 tuto zvolenou hodnotu ručně přepsal třeba na 9:15? Jde o to, že většinou budu pro volbu využívat přednastavených hodnot, ale může se stát, že některou z hodnot budu potřebovat pozměnit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Frenka127:
V PHP to nejde, to běží na straně serveru. Šlo by ovšem udělat JavaScript, který překopíruje vybranou hodnotu <select>u do nějakého textového <input>u (a pak <select> skryje).
Přesunu toto vlákno do kategorie JS.
AM_
Profil
Frenk127:
Jde o to, že většinou budu pro volbu využívat přednastavených hodnot, ale může se stát, že některou z hodnot budu potřebovat pozměnit.
Tak to bys měl udělat ale ještě v PHP když menu vypisuješ, a ne až když si ji uživatel vybere :) mě by tedy docela zmátlo, kdybych si z menu vybral nějakou položku a ona se při tom změnila.
Frenk127
Profil
[#2] Chamurappi
S tím JavaScriptem to zkusím, snad se s tím nějak poperu, každopadně díky za reakci.

[#3] AM
Nejsem si jist, zda vás přesně chápu, ale tuším co máte na mysli. Jde o to, že potřebuju vytvořit rozpisy, které budou mít přesně danou struktůru, ale muže se stát, že ji bude potřebovat uživatel změnit. Zkusim naznačit ukázku, kde si vytvořím nějaky rozpis:

1. 9:00
2. 9:45
3. 10:30

a nyní budu potřebovat hodnotu 9:00 změni např. na hodnotu 9:15 kterou v menu definovanou nemám, jako nejlepší řešení mi přijde tuto hodnotu přepsat ručně, pokud je to teda možné. Každopádně musim podotknout, že k případné změně hodnoty dojde zřídka, ale může se to stát.
AM_
Profil
Aha, už chápu, o co jde. HTML neumí "combobox"y, kde uživatel může buď vybrat předem danou hodnotu nebo napsat svojí. Lze to obejít různě jednoduchými a elegantními způsoby, nejjednodušší asi toto:
Vyberte čas [select] nebo zapište ručně [textbox]
Elegantní řešeni by bylo dát tam textbox a vedle něj šipečku dolu [v] na kterou když uživatel klikne tak se místo textboxu objeví a rozvine select box, jenže tuším že select box javascriptovým příkazem rozvinout nelze, takže by bylo potřeba si sám napsat "vlastní selectbox", což sice není nemožné, ale už je to dost složité.
Frenk127
Profil
[#5] AM
Přesně to co popisuješ potřebuji :), trochu jsem pohledal a jako vhodné řešení mi přijde např. tohle : Odkaz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0