Autor Zpráva
slim12
Profil
Dobry den mam tady zase problem tady je skript:
<?php
 include "spojeni.php";
      echo "<title>Moje stranka<title/>";
      
      $sql="SELECT articl_title,articl_perex FROM articles";
      
      $vysledek=mysqli_query($connect,$sql) or die (mysqli_error($connect));
      
      while($vysledek2=mysqli_fetch_array($vysledek)){
      echo $vysledek2['articl_title'];
      echo"<br>";
          echo $vysledek2['articl_perex'];
      echo "<br>";
      }
?>


potrebuji vypsat ti dve promenne $vysledek2['articl_title']; a $vysledek2['articl_perex']; ale kdyz je promenna $vysledek2['articl_perex']; tam kde je tet tak ji normalne vypise a promennou $vysledek2['articl_title']; nevypise. Kdyz promenne vymenim mistami tak zase promennou $vysledek2['articl_title']; vypise a $vysledek2['articl_perex']; nevypise.Potrbuji vypsat dve promenne poradte prosim proc mi to nefunguje.diky
AM_
Profil
Není ti rozumět, používej interpunkci a diakritiku. Kód vypadá v pořádku, zkus si ke každému echo přidat nějaké písmeno navíc, abys viděl, jestli je problém v tom, že to k echu nedojde (to by bylo divné) nebo je jedna z těch proměnných prázdná. Taky je možné, že to máš blbě uložené v DB.
slim12
Profil
jo dobře skusim to pak napisu
mattyZEM
Profil
Nemá to být naopak? Myslím tím $connect,$sql --> $sql,$connect
slim12
Profil
ale když to vyměnim mistama tak mi to vypise alespon 1 proměnna takže proměnne nemam prazdne
slim12
Profil
mattyZEM
nema prvni argument je instance kdyz to vyměnim mistama tak mi to vyhodi chybovou hlašku
fuckin
Profil
www.php.net/var_dump
AM_
Profil
AM:
Není ti rozumět, používej interpunkci a diakritiku.
asi mluvím čínsky. Myslel jsem používej v plném rozsahu, i čárky ve větě, tohle po tobě nikdo ze zkušenějších kodérů opravdu číst nebude. Navíc meleš naprosté bláboly:

tak mi to vypise alespon 1 proměnna takže proměnne nemam prazdne
Takže když se jedna proměnná vypíše, tak je hned jasné, že ta druhá není prázdná? To mě nauč, programuju hezkou řádku let a mě to vůbec jasné není.
slim12
Profil
AM:
když je vyměnim mistama a kazda proměnna neco vypiše z databaze tak to je asi hnedt jasne ze proměnne nejsou prazdne
mattyZEM
Profil
U takovýchto chyb, které třeba nemůžu opravit déle jak 15 minut napíšu celý script nezávisle znovu. pokud funguje, máš tam někde chybu. Pokud ne, tak už to bude "asi" někde jinde.
AM_
Profil
slim12:
tímto ukončuji svou účast v tomto tématu, nemám potřebu číst text bez diakritiky, interpukce a hrubými pravopisnými chybami, čte se to opravdu blbě a když už chceš poradit od odborníka, měl by ses umět aspoň přibližně správně vyjádřit.
slim12
Profil
OK fajn když budu potřebovat pomoc od odbornika tak ti napišu.čus
Martin R.
Profil *
slim12:
Zkus tohle a dej vědět.

while($vysledek2=mysqli_fetch_array($vysledek)){
      echo "promenna1" . $vysledek2['articl_title'] . "<br />";
      echo "promenna2" .  $vysledek2['articl_perex'] . "<br />;
}
Martin R.
Profil *
Martin R.:
..chybi mi tam uvozovky ..

while($vysledek2=mysqli_fetch_array($vysledek)){
      echo "promenna1" . $vysledek2['articl_title'] . "<br />";
      echo "promenna2" . $vysledek2['articl_perex'] . "<br />";
}

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0