Autor Zpráva
ananasovapasta
Profil *
Ahoj,
nevíte jak připojit php funkci tak aby se provedla po stisknutí tlačítka ?

díky
Taps
Profil
ananasovapasta
napiš prosím více podrobností co konkrétně požaduješ.
denCo
Profil
dalo by sa to tak, že ten script prerobíš na javascript alebo potom využiť Ajax
Taps
Profil
denCo:
podle mě až tazatel napíše více informací tak budeme moudřejší.Zatím vůbec nevíme jaká je konkrétní problematika
ananasovapasta
Profil *
no mám na stránce funkci psanou v php, která například například uloží něco do databáze. A chci aby se tahle funkce vždycky spustila když kliknu na tlačítko na stráce...
AM_
Profil
[#5] ananasovapasta
Toto je revoluční myšlenka Nette Frameworku, vytvořit pocit, že odkaz na stránce volá právě funkci (korektně řečeno metodu presenteru) :) Nicméně takhle to v praxi přímo nefunguje, odkaz může vést jedině na celý PHP skript, nikoli na jedinou funkci. Tvým úkolem je vytvořit takový odkaz a takový skript, aby při kliknutí na daný odkaz se vyvolal patřičný skript :)
//functions.php:
...
function uloz_cosi($cosi) { mysql_query("INSERT INTO kamsi (sloupec) VALUES (".mysql_real_escape_string($cosi).")"); }
...


//ulozcosi.php:
mysql_connect( ... );
uloz_cosi($_GET['cosi']);

//odkaz:
'./ulozcosi.php?cosi='.rawurlencode('cosinus i');
ananasovapasta
Profil *
aha, tak bez frameworku muzu jen odkazovat na skript, ok .. dik :)
AM_
Profil
ananasovapasta:
I framework ve skutečnosti jen odkazuje na skript, pouze už má vyřešené (a poměrně sofistikovaně) to, co jsem zde popsal, takže úspěšně navozuje iluzi volání funkce kliknutím. Zkrátka tady jde o princip samotného PHP, neexistuje žádná přímá vazba mezi URL odkazy a funkcemi v PHP kódu.
tatyalien
Profil
nebo si dát formulář a na stistk tlačítka spustit co potřebuješ.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0