Autor Zpráva
Andy
Profil *
Ahoj chlapi. Pomohol by mi niekto s vytvorením resp. doplnením headers pre tento skriptik na odosielanie mailu? Ide o to, že mi to pošle všetok text v paznakoch.

	$o_s="Vaše heslo na našom webe bolo dočasne zmenené na: '$h'.Prihlaste sa prosim pomocou vášho uživatelkého mena a hesla.
	Potom si opäť môžte nastaviť vlastné heslo.";
	
	mail($email,'Vaše dočasné heslo.' , $o_s, 'Od:admin@localhost');
		
		echo'<h3> Vaše meno bolo zmenené. Teraz na vašu uvedenú adresu bude odoslaný mail s vašim novým heslom. Po prihláseni
	si môžte opäť zmeniť vase heslo. Heslo zmeníte klepnutim na "Obnovit heslo".</h3>';
Cup
Profil
Zkus to prohnat přes toto :) nevím kde jsem to vyhrabal ale přes to to posílám já, a znaky jsou ok.

function zakoduj($text) { 
return "=?utf-8?B?".base64_encode($text)."?="; 
} 


function odesli_mail($komu, $predmet, $telo) { 
$hlavicka = "MIME-Version: 1.0\n"; 
$hlavicka.= "Content-Type: text/plain; charset=\"utf-8\"\n"; 
$hlavicka.= "Content-Transfer-Encoding: base64\n"; 
$hlavicka.= "From: admin@".substr($_SERVER["SERVER_NAME"],4)."\n"; // tvuj mail 
$hlavicka.= "Reply-To: admin@".substr($_SERVER["SERVER_NAME"],4)."\n"; // tvuj mail 
$telo = Base64_Encode($telo); 
$predmet = zakoduj($predmet); 
if(mail($komu, $predmet, $telo, $hlavicka)) 
return TRUE; 
else 
return FALSE; 
}
SwimX
Profil
Andy:
Nejčastější potíže s PHP asi třetí příspěvek jsou problémy s emaily.
Andy
Profil *
no mne išlo presnejšie len o doplnenie toho scriptu nič ine.. no ale asi sa budem musť pohrať s tým
Andy
Profil *
už som to spravil.. ale zasa narazil som na dalšiu chybu. čo amm funkciu na vypis chyb vyisalo mi toto ... a neviem o čo sa presne jedna


Došlo k chybe v skritpe /3w/unas.cz/o/ofk/zahrnut/config.inc na riadku 8:mail(): SAFE MODE Restriction in effect. The fifth parameter is disabled in SAFE MODE.
SwimX
Profil
Andy:
ukaž co jsi s tím udělal, evidentě voláš patý parametr funkce mail, která ho bere jen v SAFE MODu.
Andy
Profil *
$hlavicka = "MIME-Version: 1.0\n"; 
$hlavicka.= "Content-Type: text/plain; charset=\"utf-8\"\n"; 
$hlavicka.= "Content-Transfer-Encoding: base64\n"; 
$hlavicka.= "From: admin@".substr($_SERVER["SERVER_NAME"],4)."\n"; // tvuj mail 
$hlavicka.= "Reply-To: admin@".substr($_SERVER["SERVER_NAME"],4)."\n"; // tvuj mail 

			$o_s="Vaše heslo na našom webe bolo dočasne zmenené na: '$h'.Prihlaste sa prosim pomocou vášho uživatelkého mena a hesla.
			Potom si opäť môžte nastaviť vlastné heslo.";
			
			mail($hlavicka,$email,'Vaše dočasné heslo.' , $o_s, 'Od:admin@localhost');
			
			echo'<h3> Vaše meno bolo zmenené. Teraz na vašu uvedenú adresu bude odoslaný mail s vašim novým heslom. Po prihláseni
			si môžte opäť zmeniť vase heslo. Heslo zmeníte klepnutim na "Obnovit heslo".</h3>';


Moderátor Alphard: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Swimx
Profil *
Andy:
a proč jsi nepoužil to co máme ve FAQu?

zkus to takle:
mail($email,'Vaše dočasné heslo.' , $o_s, $hlavicka); 


diakritiku pořád moc neřešíš, jen si přidal některé hlavičky. Doporučuji zkopírovat si ty dvě funkce co Alphard napsal do FAQu a použít je.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0