Autor Zpráva
charvi
Profil
Ahoj,

narazil na pro mne nepochopitelný problém, snažím se extrahovat obsah pro web z dokumentu, ve kterém mám menu restaurace. Ovšem na webu(kódování utf-8) mi funguje dobře jen pokud to loaduju z menu.txt, avšak pokud použiju ten samý obsah z menu.doc je problém a na webu se vysype čínský čaj. Více viz kód. Předem všem děkuju za pomoc a zájem.

<?php

// telo kodu
if (file_exists('menu.doc'))
	{	
		$vaha=$pokrm=$cena="";
		$obsah_menu=file_get_contents('menu.doc'); //pokud pouziji stejny obsah, avsak jako menu.txt, pri druhe kontrole vyleze ASCI
		echo mb_detect_encoding($obsah_menu); //tady je to UTF-8
		$radky_menu=explode("\r", $obsah_menu);
		foreach ($radky_menu as $radek)
			{	
			$jidlo=explode("\t", $radek);
			if (isset($jidlo['0']))
			if (isset($jidlo['1']))
			if (isset($jidlo['2']))
				{
				$vaha=$vaha."\t".$jidlo['0'];
				$pokrm=$pokrm."\t".$jidlo['1'];
				$cena=$cena."\t".$jidlo['2'];
				}
			}
		$vaha=mb_convert_encoding($vaha,"ASCII",mb_detect_encoding($vaha)); //konvertovani se neprovede, nevim proc..
		echo mb_detect_encoding($vaha); // zde vyleze UTF-8	
		$vaha=explode("\t",$vaha);
		$pokrm=explode("\t",$pokrm);
		$cena=explode("\t",$cena);
		$a=array_shift($vaha);
		$b=array_shift($pokrm);
		$c=array_shift($cena);		
	}
	
?>
Alphard
Profil
charvi:
Zkusil jste si doc otevřít třeba v Poznámkovém bloku? Viděl byste ten čínský čaj. Rozdíl není jen v názvu, jestli chcete doc otevřít, budete potřebovat nějakou knihovnu pro jeho import.
Je to vážně nutné? Proč radši neuděláte normální textareu, kam by se zkopíroval obsah jakéhokoliv typu souboru?
A ještě jeden tip. Ve Wordu se dokumenty většinou píší s ohledem na vzhled, ne na strukturu. Logičtější by bylo dělat to obráceně, ale je mi jasné, že k tomu klienta nedonutíte :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0