Autor Zpráva
mattyZEM
Profil
Dobrý večír. Dělám statistiky u jednoho webu (lognutí, prohlížeče, ip adresy, stránky, vyhledávané fráze).

Je dobrý nápad toto strkat do souboru (DDMMYYYY_prohlizece.txt, DDMMYYYY_ip.txt atd), nebo do databáze (statistiky_ip, statistiky_prohlizece), či úplně jinak?

Děkuji za rady :)
Keeehi
Profil
mattyZEM:
databáze, je to nejpohodlnější - pro čas použít sloupec s timestamp
mattyZEM
Profil
Jde mi hlavně o rychlost. O pohodlnost mi nejde ;)
Keeehi
Profil
mattyZEM:
pořád databáze
mattyZEM
Profil
mattyZEM:
rychlost

Keeehi:
pořád databáze
Vážně? Pořád tady říkáte jak je nutné minimalizovat příkazy na stránkách, a teď toto jo? :)
Keeehi
Profil
mattyZEM:
Ano, databáze jsou dlouhou řadu let "optimalizovávány" na ukládání a vracení dat.
Samozřejmě je dobré snažit se mít v kódu co nejméně dotazů na databázi, tím se ale myslí používat inteligentně napsané dotazy, pokud to jde tak sloučit více dotazů dohromady, ale nesmí tím utrpět složitost dotazu (někdy je lepší použít dva jednoduché dotazy místo jednoho krkolomně dohromady pospojovaného)
Pokud vám záleží na každé milisetince vteřiny, pak si můžete napsat oba způsoby, pak je mnohonásobněkrát spustit a zjistit, který z nich je rychlejší. Mě osobně se však takovýto test psát nechce.
mattyZEM
Profil
Oki, děkuji mnohokrát, použiji tedy sql. :)
Nox
Profil
Keeehi:
Zrovna nedávno sem se díval že pokud přepnu na information_schema, vezmu 1 query názvy tabulek a sloupců, přepnu na původní db a uložím do souboru, tak výběr dat přes parse_ini_file je asi 620x rychlejší než předchozí proces...jen ještě zítra zjistím kolik žere to select_db, možná to kazí počty

Řekl bych že db je spíš optimalizovaná na různý filtrování, řazení, vyhledávání a další složitější operace, u jednoduchého dávkového zpracování

bude podle mě filesystem o dost rychlejší
mattyZEM
Profil
Nox:
Řekl bych že db je spíš optimalizovaná na různý filtrování, řazení, vyhledávání a další složitější operace
Statistiky nebudou jenom k zapisování :) budu dělat grafy atd :)
Nox
Profil
j, tak pak určitě db

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0