Autor Zpráva
dis
Profil
Dobrý den,
1. zajímalo by mě, jaké je běžně používané nastavení error_reporting v php.ini (apache). Momentálně mám nastaveno E_ALL & ~E_NOTICE, ovšem nerada bych přišla o nějakou důležitou hlášku. Podotýkám že se jedná o regulérní web server, nikoli o php na lokále - tj. tohle nastavení bude mít vliv na prohlížení stránek všemi případnými uživateli.

2. s výše uvedeným souvisí ještě jeden dotaz - když nastavím E_ALL, vypisují se i všechny NOTICE, a to včetně informací o neinicializovaných proměnných apod. Jsou to chyby, které by bylo dobré odstranit, nebo nejde o chybu, ale jen o upozornění na vzniklou situaci? Vím že nastavení E_ALL je hlavně pro debugging, ale přesto mě zajímá, do jaké míry se mám zabývat hláškami "notice", když chci mít skripty bez chyb.

Děkuji.
DoubleThink
Profil *
Notice není chyba - je to upozornění. Nejčastěji na neinicializovanou proměnnou (což může představovat určité bezpečnostní riziko - hlavně při register_globals = on).

Na ostrý server se nikdy notice nedává - správně by se tam neměly dávat chybové zprávy vůbec (ani při fatal error).

V opačném případě totiž server přímo upozorňuje na chyby ve scriptech, které může někdo zneužít.
dis
Profil
Děkuji za odpověď, vidím že mám dvě možnosti - zapínat si vypisování chyb jen na ladění (ten "ostrý" server mám zároveň jako sdílený disk, takže dělám přímo na něm), nebo si nainstalovat php na lokál...

ještě jednou dík za vysvětlení.
Anonymní
Profil *
Jak se dá zobrazování chybových zpráv? Nejlépe .htaccess? Přísput do php.ini nemám. Díky
Anonymní
Profil *
Měl jsem na mysli, jak se dá potlačit zobrazování chybových zpráv.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0