Autor Zpráva
Návštěvník
Profil *
Ahojte chtěl bych se zeptat jak mám do tetového souboru funkcemi jako je fopen uložit číslo. Vždy se to uloží jako text a já to pak načtu a chci s tím počítat čoz nejde když je to text. Takhle tonačítám:
$soubor="data.txt";
$log=fopen($soubor,"w");
fwrite($log, "$zpravaakt");
fclose($log);
}

A ještě se chci zeptat jestl ise dá nějak vytáhnout třeba jen první řádek nebo jen nějaká část toho textu abych nemusel pro každou proměnnou dělat zvlášť textovej soubor ale aby byl třeba jen jeden z kterého se to po částech načte...
AM_
Návštěvník:
Vždy se to uloží jako text a já to pak načtu a chci s tím počítat čoz nejde když je to text.
Divil by ses, ale tohle je krásná vlastnost PHP, jde.
$a = "100";
$b = "99 bottles of beer on the wall";
echo $a*$b; //9900

//edit:
Takhle tonačítám:
no jestli ze souboru čteš funkcí fwrite, tak to docela vysvětluje, proč ti to nefunguje.

jestl ise dá nějak vytáhnout třeba jen první řádek nebo jen nějaká část toho textu
Jeden řádek ze souboru lze přečíst funkcí fgets, celý soubor načíst do pole rozděleného podle odřádkování umí file.

Nicméně při ukládání více různých dat doporučuji naučit se s databází (MySQL pro náročnější, SQLite stačí pro jednodušší problémy) - základy nejsou vůbec složité a jako úložiště spousty drobných dat je mnohem pohodlnější.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: