Autor Zpráva
fojcek
Profil *
Dobry den. Je mozno nejak zjistit neco jako ID pocitace, ze ktereho pristupuje klient na internet? Nemyslim tim IP adresu ani HOSTa, to se totiz muze v zavislosti na pripojeni menit. Spis nejakou hodnotu, kterou kazdy pocitac odesila vzdy stejnou (neco jako treba vyrobni cislo), aby muj skript pri nove navsteve okamzite rozeznal, ze jde o tyz pocitac. Dekuju mockrat.
PS: Prominte, ze nepouzivam diakritiku, ale jsem na Spanelskem PC a Ceska diakritika tu neni.
DoubleThink
Profil *
fojcek:
nejakou hodnotu, kterou kazdy pocitac odesila vzdy stejnou
Nic takového počítače po síti nesdělují.
Radek9
Profil
fojcek:
Jediná možnost je IP nebo sušenka.
mckay
Profil
Radek9:
Jediná možnost je IP nebo sušenka.
Jak říkal. Nejedná se mu o IP adresu, ta se může měnit. A mám dojem, že ani se sušenkou se mu to nebude líbit. Tu si může také samotný uživatel upravit. V tomhle případě bych řekl, že je to neřešitelný problém...
Michal Kolesa
Profil
pán asi myslím MAC adresu, ale tu nejde prostřednictvím webu zjistit
mckay
Profil
Michal Kolesa:
pán asi myslím MAC adresu
Za předpokladu, že by nevěděl, že i MACovka se dá změnit, samozřejmě. 8-)
Michal Kolesa
Profil
Jak změnit? Ta je daná výrobcem je to sériové číslo síťové karty. Zjednodudšeně řečeno
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Ta je daná výrobcem je to sériové číslo síťové karty.
Jak by tě mohlo napadnout, odesílání probíhá softwarově, tedy i softwarově se dá ovlivnit. Příkladový článek máš tady. Konec debaty. :)
DoubleThink
Profil *
MAC jde změnit ve vlastnostech ovladače karty. Ale jak už bylo řečeno, použít se stejně nedá, protože se v síti běžně nedostane dál než za první switch (a ten už má většina lidí na zemi pod stolem).
Michal Kolesa
Profil
Proč se to mění ? Jaké jsou k tomu důvody?
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Proč se to mění ? Jaké jsou k tomu důvody?
V počítačových učebnách u nás na škole jsou hlídány jsou zásuvky, abychom si do nich nestrkali notebooky. Každá zásuvka funguje jen pro určitou Mac adresu. My samozřejmě internet chceme, takže si musíme macovku změnit. Stačí ti to jako důvod (přikladový).
Před otazníkem se nepíše mezera.
Michal Kolesa
Profil
Stačí.

To lze řešit jinak . Zasuvka s datovým kabelem se přelepí nějakou "ochrannou" páskou (půlka pásky bude na konektoru a půlka na zásuvce- pokud nechápeš nakreslím obrázek) a pokus se s páskou manipulovala tak učitel pozná, že jste si připojili NTB a může na Vás začít řvát.

Obdoba pečeti na PC.
fuckin
Profil
fojcek:
Přes nějaký java applet to půjde, ne konkrétně ID pc ale nějaký jiný údaj podle kterého půjde rozeznat dané pc.
Ve slově příkladový se píše dlouhé í.
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Nedělejme tu z toho takový OT, ale musíš to vzít takhle. Máme to i ve studovně, a tam nás nemůžou tolik hlídat. Navíc je nás minimum, co to umíme. Ostatní nemají notebook. :)

fuckin:
Ve slově příkladový se píše dlouhé í.
To je na mě? Já bych řekl, že tam dlouhé mám, a také bych řekl, že tam tvrdé ý má být.
fuckin
Profil
mckay:
přikladový.. Já bych řekl, že tam dlouhé í mám
Asi můj prohlížeč špatně transformuje kód posílaný touto stránkou. Místo í to napíše i. Zajímavé.

To, že jsem na toto upozornil, nebylo myšleno nijak špatně, byla to pouze reakce na tebe. Každý se může někdy splést.

a také bych řekl, že tam tvrdé ý má být.
Pochopitelně. Co jiného by zde mělo být?

Nedělejme tu z toho takový OT
Tak tu pořád dokola bezvýznamně nereaguj a nedělej z tohoto příspěvku OT.
Alphard
Profil
fojcek:
Jak moc spolehlivé to musí být? Vypište se print_r($_SERVER); V poli SERVER je v podstatě vše, co lze zjistit, třeba i používaný prohlížeč (také to lze podvrhnout nebo zakázat, ale moc lidí to neumí). Jestli vám jde jen o nějakou anketu, tak vhodna kombinace zmíněných možností (ip, cookie, prohlížeč) bude dostatečná.
Navíc nezapomínejte, že 1 PC != 1 uživatel.
Michal Kolesa
Profil
Co více uživatelů na jednom PC (i-net kavárna např.)
fojcek
Profil *
Stacilo by mi bohate to, co se vetsinou nemeni (u IP - tam je to o nicem, pri nekterych druzich mobilniho pripojeni mate pokazde jinou IP) a bezny uzivatel to neumi zmenit. Jo a co je to ta "Susenka"?
Dekuju mockrat
AM_
Profil
Sušenka je cookie, tj krátká informace zaslaná serverem a uchovávající se v prohlížeči.
Zkus raději napsat, na co to potřebuješ; jak zde bylo několikrát napsáno, webserver nemůže NIJAK jednoznačně identifikovat návštěvníka, nicméně na různé problémy jsou různá známá řešení.
fojcek
Profil *
Jedna se o program, ktery se instaluje na localhost (cele to beha v PHP) kopirovanim zdrojovych kodu z internetu. Jde o to, ze chci, aby kazda kopie (na kazdem dalsim pocitaci) musela byt zaregistrovana - a aby se nemusela preregistrovat pri kazde zmene IP (nebo jineho rozlisovaciho udaje). Tu susenku si kazdopadne trochu nastuduju, tam by neco mohlo byt.
fojcek
Profil *
Susenka taky nic moc
AM_
Profil
Tak to tě asi zklamu, ale žádné takové ID se přes PHP zjistit nedá. Můžeš zkusit zkombinovat různé zjistitelné věci (verze Apache, verze PHP, typ a verze OS), tam není moc pravděpodobné, že by to měli dva uživatelé stejné, nicméně i to lze poměrně snadno obejít.
Joker
Profil
fojcek:
ad titulek: Jak zjistit ID (vyrobni cislo) pocitace?
Počítač nic takového jako "výrobní číslo" nemá. Alespoň ne PC- ty jsou založené na tom, že se skládají z mnoha zaměnitelných komponent, čili z principu neexistuje něco jako ID toho počítače.

Jedna se o program, ktery se instaluje na localhost (cele to beha v PHP) kopirovanim zdrojovych kodu z internetu. Jde o to, ze chci, aby kazda kopie (na kazdem dalsim pocitaci) musela byt zaregistrovana
Asi nejdokonalejší řešení je [#22] AM_, ale může to mít negativní vedlejší účinky: uživatel upgraduje apache, dá si novější PHP nebo nainstaluje service pack a aplikace mu přestane chodit.
fojcek
Profil *
Joker:
Diky, to bude ono. Jak to teda muzu, prosim, PHP skriptem zjistit? Kdyz mi date odkaz na stranku, kde se o tom pise, uz se tim prokousu. Pocitam samozrejme s moznosti instalace stejne licence na jinem PC - v tom pripade se musi zadat registracni heslo - a nejde instalovat zpet na udaj, na ktery se jiz tataz licence instalovala.
fojcek
Profil *
Joker:
A jakym prikazem to, prosim pekne, zjistim?
Keeehi
Profil
Proměnná $_SERVER toho obsahuje celkem dost. (http://php.net/manual/en/reserved.variables.server.php)
fojcek
Profil *
Keeehi:
Dikec

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0