Autor Zpráva
Tomasekkk
Profil *
Zdravím Vás, vím, že je asi hodně takových diskuzí, procházel jsem toho mnoho, ale o co mi jde. Chtěl bych nabídnout možnost uploadovat fotografie na web např. 5 fotek najednou s tím, že se udělá u fotografie náhled např. max šířka 200px bez vodoznaku a při tomto vytváření náhledu se zmenší i uploadovana fotka na max. rozmer šířky 800px s tím, že se mi u fotky doplní do pravého dolního rohu vodoznak, existuje prosím nějaká již takto hotová knihovna nebo budu muset něco nechat znovu naprogramovat? Děkuji
AM_
Profil
existuje. Pokud nenajdeš přímo to, co hledáš, třeba by se něco dalo jen lehce doupravit.
Dobré je vědět jednu věc - klasický HTML upload input umí uploadovat jen jeden soubor (můžeš si dát pět inputů na stránku a uživatel do každého nasadí jednu fotku, ale to je asi jako stokorunová sleva na mercedes). Existují ale Java applety nebo Flash aplikace, které umožní uploadovat více najednou, tohle má třeba pěkně přes Java applet vyřešený facebook.
Tomasekkk
Profil *
Ano to jsem viděl, že to má facebook, ale používám PHP a to, že tam budou třeba 4 formuláře na upload 5 fotek, to by nebyl problém, zkusím mrknout na zmiňovaný odkaz, díky
Tomasekkk
Profil *
Tak se dívám, vidím, že si poslal odkaz na google, tam jsem taky hledal, ale javascript mne nezajima, spis jen PHP ... Hledat jsem hledal i tak a spíš mne zajímalo, jestli něco spolehlivého existuje pro tento upload ... Ale i tak diky
AM_
Profil
Tomasekkk:
nemáš zač :) ale ještě si to promysli:

Ano to jsem viděl, že to má facebook, ale používám PHP
Facebook také používá PHP. Java applety se s tím nijak nevylučují.

a to, že tam budou třeba 4 formuláře na upload 5 fotek, to by nebyl problém
Pak se ale raději obloukem vyhýbej lidem, kteří tímto systémem budou uploadovat padesát fotek z dovolené, protože ti nejspíš budou chtít ublížit.
Facebook na to má dost promakaný applet, nicméně viděl jsem (už nevím, kde) i jednoduchoučkou flashovou aplikaci, která pouze otevře okno s možností výběru více souborů.
Je ale docela dobré tam mít i starý dobrý HTML input pro ty, kterým nejde flash/java, opravdu to není o moc práce navíc.
AM_
Profil
Tomasekkk:
ale javascript mne nezajima
javascript není totéž, co java!

co se týče galerií, těch je na webu spousta, a implementovat si do nich svůj upload není takový problém, určitě menší, než psát celou galerii.
Tomasekkk
Profil *
Já nepotřebuji dělat galerii, chci jim nabídnout uploadnout tak 4-5 fotek k jejich příspěvku do mého systému, nejde o žádnou velkou galerii, proto bych potřeboval zatím jen obyč script na upload v PHP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0