Autor Zpráva
Neils
Profil *
Dobrý den,
snažím se vyhledávat data v databázi, což se mi i celkem daří, používám dotaz:
$what=$_POST["what"]; //co hledáme v databázi
$hledani=mysql_query("select * from tabulka where jmeno like '%".$what."%' OR prijmeni like '%".$what."%' mesto like '%".$what."%'", $GLOBALS["link"]);

což funguje dobře... (projede celou tabulku a najde výsledek ve vybraných sloupcích) teď jsem pro určitý komfort a vyfiltrování přesnějších výsledků chtěl udělat vyhledávání "co hledám, kde hledám" a to my dělá potíže, upřesním:
mám tedy tabulku s dejme tomu třemi sloupci (jmeno, prijmeni, mesto) a mě jde nyní o to, jak sestavit dotaz, aby vyhledával pouze v určitém sloupci, tzn.:

$what=$_POST["what"]; //co hledáme v databázi
$where=$_POST["where"]; //kde výraz hodláme hledat (tedy v jakém městě)...
a teď zkonstruovat dotaz: $hledani=mysql_query("select * from tabulka where jmeno like '%".$what."%' OR prijmeni like '%".$what."%' a hledej to ve městě $where", $GLOBALS["link"]);


zkoušel jsem to udělat stylem:
$hledani=mysql_query("select * from tabulka where jmeno like '%".$what."%' OR prijmeni like '%".$what."%" AND mesto = '$where', $GLOBALS["link"]);


Ovšem to my nalezlo všechny výsledky, tedy nezohlednilo to "mesto".
Díky za pomoc.
Neils
Profil *
Omlouvám se, poslední dotaz obsahuje chybu, chybí tam jedny uvozovky, ovšem to se jedná pouze o chybu přepisu...
sajgon
Profil *
Neils:
$hledani=mysql_query("select * from tabulka where  mesto = '$where' AND  (jmeno like '%".$what."%' OR prijmeni like '%".$what."%')", $GLOBALS["link"]);

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0