Autor Zpráva
va-zo
Profil *
Zdravím, potřeboval bych poradit: Potřebuju na stránkách, které budu tvořit, vytvořit nějaký vyhledávač. Představoval jsem si to tak, že všechny texty budu uloženy v databázi a php je při dotazu akorát prohledá a následně vypíše na stránku pod sebe + uvede odkaz na konkrétní stránku, kde se hledaná informace nachází. Ale již nevím, jak zařídit, když uživatel klikne na ten odkaz, tak aby se mu na zobrazené stránce hledané slovo (slova) nějak zvýraznilo. Nebo jestli máte nějaké postřehy, zkušenosti či odkazy na stránky, kde se touto problematikou zabývají, či dokonce, kde by byl takovýto nekomerční vyhledávač ke stažení (nemusí být zrovna v php, ale např. třeba i v ajaxu). Byl bych vám moc vděčen!

Předem díky.
imploder
Profil
va-zo:
Ale již nevím, jak zařídit, když uživatel klikne na ten odkaz, tak aby se mu na zobrazené stránce hledané slovo (slova) nějak zvýraznilo.
To není složité. Před vypsáním textu na stránce se všechny výskyty slova v textu obalí tagem:
<span class="zvyraznene">slovo</span>

Nahrazení se dá udělat v PHP jednudoše funkcí preg_replace.

(nemusí být zrovna v php, ale např. třeba i v ajaxu)
AJAX není jazyk - je to spolupráce javascriptu a skriptů na serveru (v jakémkoliv jazyce).
va-zo
Profil *
Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak prohledám databázi, jestli se tam dané slovo nachází a pokud ano, tak ho při stahování dat z databáze změním pomocí funkce preg_replace z "slovo" na "<span class="zvyraznene">slovo</span>", ano?
imploder
Profil
va-zo:
Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak prohledám databázi, jestli se tam dané slovo nachází a pokud ano, tak ho při stahování dat z databáze změním pomocí funkce preg_replace z "slovo" na "<span class="zvyraznene">slovo</span>", ano?
Ano. Prostě nevypíšeš text z databáze přímo, nejdřív v něm obalíš všechny výskyty slova tagem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0