Autor Zpráva
hood
Profil *
Dobrý den, všechno maká jak má, ale problém je, že mi vypíše pouze jeden náhodný text. Nevíte kde mám problém? Děkuju
$text[2] = mysql_query("SELECT * FROM nahodny_text WHERE konec > '".date($date_server)."' order by rand() limit 9");


Moderátor Majkl578: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Keeehi
Profil
hood:
A nebude to tím, že ještě před limitem 9 podmínce where vyhovuje jen jeden text?
hood
Profil *
nn, tím to není páč se texty střídají po 1
Keeehi
Profil
hood:
Když s toho dotazu vyhodíte limit 9 na konci, kolik textů se zobrazí?

Vložte sem i tu část scriptu, která výsledky z db zpracovává.
hood
Profil *
1 ale vsechny se maji zobrazit tedy pokud rand neurcuje jen jeden. Mam tam dany 4 zaznamy
hood
Profil *
while ($text = mysql_fetch_array($text[2])) {
Keeehi
Profil
no to se nemůžete divit, když si proměnnou $text přepíšete

Takto by to mělo fungovat:

$vysledek = mysql_query("SELECT * FROM nahodny_text WHERE konec > '".date($date_server)."' order by rand() limit 9");
while (list($text) = mysql_fetch_row($vysledek)) {
  echo $text;
}
mělo by to zobrazit momentálně 4 (jinak maximálně 9) textů, pokud všechny vyhovují podmínce konec > date($date_server)
hood
Profil *
Vypsal mi to jako cisla a porad po jednom ani chybu mi neukaze, tak mam vse asi o.k jen mi to nefacha .-)
Keeehi
Profil
hood:
Už vidím chybu. Místo * zadejte ten sloupec, ve kterém máte ty texty.
hood
Profil *
nn, porad po 1 a místo celeho textu mi vyhazuje prvni pismeno
hood
Profil *
Tak tam nahodnej text nebude :-( svet se nezbori, ale i tak Vam moc dekuju za Vasi ochotu
AM_
Profil
$vysledek = mysql_query("SELECT * FROM nahodny_text WHERE konec > '".date($date_server)."' order by rand() limit 9");
echo '<pre>'; //pro prehlednost vystupu
while ($text = mysql_fetch_assoc($vysledek)) { //jeste tato uprava - s mysql_fetch_assoc se pracuje lepe, vraci pole ve tvaru $text['nazev_sloupce'] a ne $text[cislo_sloupce]
  var_dump($text);
  echo '<br><br>'; //pro prehlednost vystupu
}
echo '</pre>'; //pro prehlednost vystupu

Není to nic moc, základy PHP by ti neuškodily, ale snad z tohohle příkladu pochopíš, jak to udělat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0