Autor Zpráva
Petr789
Profil *
Zdravím, mám problém s metodou POST :)
Jde o to, že si na jedné stránce zobrazuju data z databáze a chtěl bych editovat dvě hodnoty. (jedná se o schvalování příspěvků od uživatelů).
Potřebuju z formuláře metodou POST poslat ke scriptu co to zpracuje hodnotu ID, kterou vytáhnu z databáze (z databáze si ho tahám takhle - ',$radek['id'],' ) a upravit sloupec status na vybranou hodnotu + upravit čas.

Script co to zpracuje si podle poslaného ID najde řádek, u kterého pak upraví sloupec status a date.

Jenže nevím jak mám to ID poslat s formulářem :)

Mám tenhle formulář
<form action="schvalovani.php" method="post">
<select name="akce">
<option value="schvaleno">Schválit</option>
<option value="neschvaleno">Neschválit</option>
</select></form>
</p>


a php co by to mělo zpracovat

$sql_zapis = "UPDATE posts WHERE id='".$_POST["id"]."' SET status = '".$_POST["akce"]."' AND date = NOW()";
mysqli_query ($db_spojeni, $sql_zapis);


Zkrátka jediný co bych potřeboval by bylo poradit, jak mám do toho formuláře nacpat tohle - ',$radek['id'],' aby se mi to odeslalo společně s vybranou akcí :)
SwimX
Profil
Petr789:
použij
<input type='hidden' name='id' value='<?=$radek['id']?>'>
a nebo
action=schvalovani.php?id=<?=$radek['id']?>
pak bude id v url a vytáhne se pomocí GET
Petr789
Profil *
Na tom prvním řádku
<input type='hidden' name='id' value='<?=$radek['id']?>'>
je asi něco špatně.
Háže mi to Parse error: parse error, unexpected T_STRING, expecting ',' or ';' in
SwimX
Profil
Petr789:
leda že by tam chyběl středník,a také je to short open tag, lepší by bylo <?php echo $radek['id']; ?> ale pokud jsou na servru short open povoleny tak to není problém.
každopádně ten error znamená, že někde chybí středník.
Petr789
Profil *
Já mám dojem, že problém bude v těch <? a ?>. S PHP začínám, s takovou "gramatikou" ještě docela bojuju, takže nevím jak přesně to má být.
Celej ten formulář mám ve
while ($radek = mysqli_fetch_array($clanky)) 
{
echo 'zobrazení článku';
echo 'formulář';
}


Předpokládám že chyba bude v tomhle - tedy že v v tom formuláři má být ten $radek['id'] zadán v jiným formátu - jenže nevím v jakým.
Petr789
Profil *
Tak vyřešeno :) Chyba byla mezi klávesnicí a židlí. Už se mi to odesílá :) Díky.
Teď už jen vykoumat proč mi to nechce script zpracovat, resp. kde mám v tom dotazu do databáze chybu :D
Aichi
Profil
nejspíš to bude tím, že chces updatovat řádek s časovou značkou rovnou NOW(), tedy časem parsování toho SQLka databázovým strojem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0