Autor Zpráva
Neon
Profil
Dobrý den, poté co nastartuji session se mi při refresh stranky nebo i při návratovém příchodu vymažou formuláře a to nechci kvůli tomu, že by ten uživatel musel tisíckrát furt psát ty samé vstupy, které měl předtím dobře.

<?php 
session_start(); 
$_SESSION["test"]="1";
?>
<form  action="uloz.php">
<input  class="form1" name="nazevknihy" type="text" />
atd.
</form>


uloz.php
<?php 
session_start();?>
<?
if($_SESSION["test"] == 1) {
zde jsou podminkove kontroly

}
session_unregister("test");
?>
AM_
Profil
Neon:
session_unregister("test");
toto už se nepoužívá, místo toho používej unset($_SESSION['test']);

Formulář se maže při každém refreshi, nehledě na nějaké sessions nebo cokoli jiného. Pokud chceš, aby formulář zůstal vyplněný např. po odeslání se špatnými daty, musíš data do formuláře zpět předat nějak takto:
<input type="text" name="neco" value="<?php echo $neco_value; ?>">

Co se týče refreshe, tam by bylo asi dost těžké zajistit, aby se data z formuláře nesmazala, leda snad nějakým vychytaným javascriptem, který by je průběžně ukládal do cookies nebo přes AJAX na server.
Neon
Profil
Děkuju, ale když to mám na dvě stránky, tak nemůžu posílat něco, co tam není.
registrace.php
<form method="post">
<input  class="form1" name="nazevknihy" type="text" class="input" width="235" />
//uloz.php
$nazevknihy=$_POST["nazevknihy"];
AM_
Profil
Neon:
Děkuju, ale když to mám na dvě stránky, tak nemůžu posílat něco, co tam není.
nerozumím, co kde není? Pokud máš registraci na dvě stránky a až po odeslání druhé stránky se registrace zpracuje, zřejmě první stránka předá své údaje té druhé a druhá pak předá vše najednou ukládacímu skriptu, nebo ne?
Neon
Profil
AM:
nerozumím, co kde není? Pokud máš registraci na dvě stránky a až po odeslání druhé stránky se registrace zpracuje, zřejmě první stránka předá své údaje té druhé a druhá pak předá vše najednou ukládacímu skriptu, nebo ne?

jj, ale to už nějak pořeším i kdybych to měl dělat vše na jedné stránce. Ještě jednou díky za radu.
AM_
Profil
Sice vůbec nechápu, v čem tedy byl tvůj problém a jak jsem ti s tím pomohl, ale není zač :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0