Autor Zpráva
menu
Profil *
Potřeboval bych v administraci přidávat/editovat/mazat položky v menu, ale nevím jak na to. Jak se takové menu obecně dělá? Co musím mít v databázi?
petr 6
Profil
To zní skoro, jako bys už měl administraci hotovou. Máš už nějaké stávající menu, které chceš takto upravit? Nebo chceš vše postavit od začátku? A stránky, na které povedou odkazy z menu, nepotřebuješ přidávat, editovat nebo mazat?
menu
Profil *
petr 6:
Administrace je vážně skoro hotová. Menu mám zatím dělané pouze pomocí HTML. Ty stránky, na které povedou odkazy mám v databázi a už je možné je editovat. Po kliknutí na odkaz v menu se z databáze načte daná stránka (na stránce mám $stranka = "index.php"; a v databazi mám u článku sloupec stranka)
radvis
Profil *
Nevím, jestli to chápu správně, ale stačilo by ti si dát do db: id, url, nazev a pak by jsis to je editoval celou url nebo celý název. Jestli jsem to špatně pochopil tak se omlouvám.
menu
Profil *
Nevím, asi si nerozumíme. Zkusím to lépe vysvětlit. Potřeboval bych abych mohl v administraci vytvářet nové sekce. Teď mám menu napsané "natvrdo". Uživatel třeba bude chtít přidat novou sekci a já nevím jak na to.
panther
Profil
menu:
Teď mám menu napsané "natvrdo". Uživatel třeba bude chtít přidat novou sekci a já nevím jak na to.
bude to vypadat úplně stejně, jako přidávání stránek, novinek a všeho dalšího uživatelem. Jestli jsi zvládnul tohle, nevím, kde je problém. Je to stejné.
menu
Profil *
panther:
Jasně, ale tím pádem budu muset předělat zobrazování stránek. Teď mám vytvořené soubory typu index.php, onas.php, kontakt.php, atd. Takhle pokud uživatel přidá novou stránku, tak budu muset mít jeden soubor (index.php) a načítat podle ID. Je to tak?
panther
Profil
menu:
na člověka, který vytvořil celou administraci se ptáš dost podezřele.

Je to tak?
ano, je. Copak teď to máš (na webu, který edituje uživatel přes administraci) jinak?
petr 6
Profil
menu:
Takhle pokud uživatel přidá novou stránku, tak budu muset mít jeden soubor (index.php) a načítat podle ID. Je to tak?
To ale není to, na co ses původně ptal. V tvém druhém příspěvku píšeš, že přidávání stránek už máš hotové.

Potřeboval bych v administraci přidávat/editovat/mazat položky v menu
Zkusím to lépe vysvětlit. Potřeboval bych abych mohl v administraci vytvářet nové sekce.
To také není totéž. Jestli tomu dobře rozumím, tak chceš již hotové stránky (a stránky, které budou později vytvořeny v již hotové administraci) zařadit do nějaké struktury sekcí (podsekcí atd.) tak, aby pak na základě této struktury bylo generováno menu?

Ty stránky, na které povedou odkazy mám v databázi a už je možné je editovat
Teď mám vytvořené soubory typu index.php, onas.php, kontakt.php, atd.
Tak teda jak to je?
AM_
Profil
menu:
Takhle pokud uživatel přidá novou stránku, tak budu muset mít jeden soubor (index.php) a načítat podle ID. Je to tak?
Ne není. To, že se menu bude generovat dynamicky z DB, vůbec nijak nesouvisí se strukturou webu.
Tabulka menu by měla obsahovat především dva údaje, to jest text odkazu a cíl odkazu (zvolil bych asi v podobě relativní URL). V HTML už pak pouze tuto tabulku vypíšeš cyklem nějak takto:
<?php while ($menuitem = mysql_fetch_assoc($menu)){
  echo '<a href="'.htmlspecialchars($menuitem['url']).'">'.htmlspecialchars($menuitem['text']).'</a><br>';
} ?>

Nic složitějšího to opravdu není, a udělat CRUD (create, update, delete) rozhraní zřejmě umíš, pokud jsi nějakou administraci dělal :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0