Autor Zpráva
Matúš Kopáč
Profil
Prosim Vas, co vsetko musi byt v databaze o registrovanom uzivatelovi, ako ukladat heslo, ako bezpecne prihlasovat cez session a ako urobit to aby sa po case automaticky odhlasilo
xavier32
Profil *
Matúš Kopáč


Vies vobec nieco o databazi MySQL a jazyku SQL
Matúš Kopáč
Profil
Jasne ze viem. Inac by som ani nepytal. Mam urobene prihlasovanie a citam uzivatelov z databazy, len nie som si isty zopar drobnostami a bezpecnostou ako aj to automaticke odhlasovanie
xavier32
Profil *
mno ja by som to automaticke odhlasovanie asi vyriesil cez javascript teda po uplynuti urciteho casu sa zablokuje stranka a nabehne opat login.
Berzeger
Profil
ako ukladat heslo

zkus MD5 (podle mě nejlepší kodovaní v PHP vůbec.

www.php.net/md5
Leo
Profil
"mno ja by som to automaticke odhlasovanie asi vyriesil cez javascript teda po uplynuti urciteho casu sa zablokuje stranka a nabehne opat login."

JavaScript nemuze pouzit na zadne zabezpeceni, protoze se da vypnout. Timeout osetrite v databazi (pro kazdy pristup na zaheslovane stranky musite aktualizovat). Leo
luka
Profil *
md5
Matúš Kopáč
Profil
md5 by mohlo byt ale ako mam to heslo potom overit?
luka
Profil *
ale co chces overovat?Ved ked das overenie hesla tak opet tam das md5 nie? a len porovnas
Matúš Kopáč
Profil
ok. a ked zabudnem heslo, uz sa neda zisti asi...
luka
Profil *
admin da nove na poziadanie
Leo
Profil
"ok. a ked zabudnem heslo, uz sa neda zisti asi..."

Podle toho se mimo jine pozna solidni aplikace - tam, kde vam zapomenute heslo poslou emailem ho nemaji v databazi ulozene moc bezpecne. Leo
luka
Profil *
ale ved to je normalna bezna vec , checknu si ta ci si to naozaj ty a poslu, si nkdy nezabudol heslo? leo
Matúš Kopáč
Profil
Vsimli ste si ale ze funkcia MD5 v phpmyadmin vracia cislo dlhe 20 znakov a md5 v PHP-cku vracia 32 znakov?
23_nic_neumi
Profil *
>> ako ukladat heslo

zkus MD5 (podle mě nejlepší kodovaní v PHP vůbec.

Berzeger> nerekl bych. Lepsi je SHA1();
MD5 uz jde prolomit
Hugo
Profil
Matúš Kopáč

MD5 musi vracet 32-bitovy retezec. Nezobrazuje se ti to osekle??
Hugo
Profil
23_nic_neumi

MD5 nejde prolomit, pouze se povedlo najit dva retezce, ktere maji stejny hash.
luka
Profil *
Matúš Kopáč

kriste pane, robi aplikaciu kde ktoru mozno, denne navstivy 20 ludi, ma tam vseho vsudy nejakych 30 skriptov a urcite tie skripty nebudu na vysokej urovni ak sa tu debati o takychto banalitach a zrazu chce mu niekto lamat heslo aby sa dostal do nejakeho admin modu, alebo ja neviem kde.Prve zvaz o aku aplikaciu ide a ci to treba zabezpecovat nejakym heslovanim a ak uz tak si precitaj nieco o hackingu na webe a zvazuj
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0