Autor Zpráva
Indy_witsch
Profil *
Heh, co se týče mě a PHP tak jsem takřka naprostý začátečnák. Měl bych pár otázek ohledně vkládání souborů do stránky pomocí "include".

Takže, když budu chtít mít třeba hlavní stránku poskládanou z kousků bude to vypadat třeba takto ? :

<table width="760" align="center" border="1" cellspacing="0" cellpadding="7" style="border-collapse: collapse">
<tr>
<td valign="top" colspan="3">
Hlavicka
<? include "logo.htm"; ?>

</td>
</tr>
<tr>
<td valign="top" rowspan="2" width="150">
Levý sloupec
<? include "menu.htm"; ?>

</td>
<td valign="top" width="500">

Obsah

</td>
<td valign="top" rowspan="2" width="110">
Pravý sloupec
<? include "prave_menu.htm"; ?>

</td>
</tr>
<tr>
<td valign="top">
Patička
<? include "paticka.htm"; ?>

</td>
</tr>
<table>

A když budu chtít tuto šablonu použít u všech stránek, tak bude soubor s levým menu vapadat takto ? :

<A href="1clanek.php">1. článek</A>
<A href="2clanek.php">2. článek</A>
<A href="3clanek.php">3. článek</A>
Matúš Kopáč
Profil
Napriklad
Berzeger
Profil
jj třeba, ale spíše ti doporučuji místo include používat require, je to úplně stejný (i syntaxe), ale require ti usnadní práci v budoucnu, dej na mě. jediný rozdíl mezi include a require je, že include, v případě chyby v kódu zobrazí jen Error, kdežto require ti zobrazí nejprve Warning a potom error. věř mi, warning hodně usnadňuje práci.
Hugo
Profil
kdežto require ti zobrazí nejprve Warning a potom error. věř mi, warning hodně usnadňuje práci.

To nejak nechapu. Pokud chces pomoci include vlozit soubor, ktery neexistuje, tak to vyhodi warning a pokracuje dal, u require to vyhodi error a zpracovani skriptu se zastavi.

Include nemuzes napr. pouzit na soubory, kde osetrujes logovani a kontrolu hesla, protoze by to bylo dost nebezpecne.
Indy_witsch
Profil *
Takže, když budu do stránky s obsahem pomocí PHP vkládat tabulky(levé manu s odkazy a podobně...) tak je výhodnější teda include, nebo require. Podle toho co říkal Hugo, bych radši zvolil include, protože vzhledem k rázu stránky nehrozí, že bych tam logování někdy použil.
Hugo
Profil
Indy_witsch

Jo, lepsi je include. Protoze pokud bude nejaky problem, tak se zobrazi aspon cast stranek a neskonci to errorem.
krteczek
Profil
jednoduše, volně česky:

include => vkládám //prostě něco někde vložím, když se to nepovede nic se neděje

require => potřebuji, vyžaduji // je to nutné bez toho to nejde

krteczek
luka
Profil *
krteczek ma pravdu
napr.

jednoduche
if ($a==$b)
{
include "paticka.htm";
}
else
{
include "paticka.htm";
}
ak by si pouzil require, tak prejde cely skript vyberie aj jedno aj druhe a potom vyhodnoti,kdez to include prve vyhodnoti a potom vyberie.

Inka pouzivaj namiesto htm napr. paticka.inc a bude to oki
Berzeger
Profil
ja pouzivam teda jen require, protoze kdyz je pak nekde chyba, tak se dozvim, co je to za chybu.
luka
Profil *
okey, ale povedz naco to bude zbytocne zaobstaravat server ked nemusi, tak ako v printe vypisovat html kod a podobne funkcie.hmmm
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0