Autor Zpráva
Mikeses
Profil
je neco, cim bych mohl zakazat pristup na stranku vsem mimo Ceske republiky a slovenske republiky ?
Sirius
Profil
Nevím přesně jak to udělat, ale určitě se to dá najít. Jenom otázka, je to fakt nutný a rozumný?
Mikeses
Profil
je to nutny potrebuji stranku kde chci ukladat hesla a zobrazovat je jen uzivatelum CZ a SK a ne nakem polakum rusakum co si vse rozeslou po forech atd.

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou a interpunkcí.
Mikeses
Profil
Sirius:
Nevím přesně jak to udělat, ale určitě se to dá najít. Jenom otázka, je to fakt nutný a rozumný?
Ano je to nutné.

Potřebuji na stránkách ukazovat hesla, která jsou viditelná jen pro české a slovesnké uživatelé
Sirius
Profil
Mikeses:
Trochu jsem zahledal a nejspíš budeš potřebovat databázi IP adres. Zbytek si už snad zvládneš najít, ne? Ale počítej s tím, že to nikdy nebude 100% tahle metoda a někdo nejspíš bude mít problémy se na ty stránky dostat. ;)
ShiraNai7
Profil
http://www.google.cz/search?q=php+ip+to+country
Sirius
Profil
ShiraNai7:
Nebo tak, ale já se nudil.. Btw Chamurappi na to máš nějakej skript, nebo kontroluješ manuálně?
Moderátor Chamurappi: Kontroluji manuálně, upozornění vkládám pohodlně skriptem.
GeneralDv
Profil
Tohle je to co ty hledáš..
//země celym jménem
$_SERVER['GEOIP_COUNTRY_NAME']
//zkratkou
$_SERVER['GEOIP_COUNTRY_CODE']
Sirius
Profil
GeneralDv:
Na to je ale potřeba doinstalovat rozšíření, ne?
GeneralDv
Profil
Sirius:
J, GeoIP
Michal Kolesa
Profil
Sirius:
Ale počítej s tím, že to nikdy nebude 100% tahle metoda a někdo nejspíš bude mít problémy se na ty stránky dostat. ;)

A jak to jde obejít?

Trochu OT: podobné blokování používá Česká televize na http://zoh.ct24.cz
Bubák
Profil
Přestěhuješ své internetové připojení do vhodného státu.
Michal Kolesa
Profil
Jak přestěhuji internetové připojení?

Myslel jsem že spíše použiju proxyserver z daného státu.
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Neumíš číst. Přestěhuješ. To znamená, že to pravděpodobně nepůjde. (V rámci tvých možností).

Před otazníkem se nepíše mezera.
Michal Kolesa
Profil
mckay:
Neumíš číst.
Číst umím, ale jen jsem se upsal. Už jsem to opravil. Dík za upozornění,
AM_
Profil
Bubák:
Přestěhuješ své internetové připojení do vhodného státu.
Myslel jsem že spíše použiju proxyserver z daného státu.

Pokud použiješ perfektně anonymní proxy server, nelze nijak z hlediska webserveru zjistit, kde se nacházíš; takže proxy se to dá obejít a ne že ne :)
Michal Kolesa
Profil
Mě spíše zajímá jak se stěhuje internetové připojení do jiného státu. Kdybych chtěl používat připojení třeba z Anglie. To mi ISP z Anglie přes půl zeměkoule natáhne pro mě extra kabel?
mckay
Profil
Michal Kolesa:
To mi ISP z Anglie přes půl zeměkoule natáhne pro mě extra kabel?
Když jim zaplatíš patřičné peníze, nevidím důvod proč to neudělat.
Michal Kolesa
Profil
Vážně. Jak se to dělá?
pEeLL
Profil
Michal Kolesa:
kasli na kabel. pripojis se pres satelit.
Michal Kolesa
Profil
Na satelitu tušímnení upload. Takže musíš mít ještě jedno připojení.
Davex
Profil
Mikeses:
Kromě kontroly IP adresy pomocí GeoIP můžeš ještě kontrolovat další doprovodné znaky českého uživatele - například nastavení preferovaného jazyka v prohlížeči přes:
$_SERVER['HTTP_ACCEPT_LANGUAGE']


Michal Kolesa:
Jako upload můžeš použít dial-up.
Michal Kolesa
Profil
To se vyplatí! :)
Bubák
Profil
Nepochybně, jinak by provozovatel satelitního internetu dávno zkrachoval.
pEeLL
Profil
Michal Kolesa:
samozrejme ze na satelitu funguje i upload. hledej "obousmerne satelitni pripojeni k internetu"
AM_
Profil
Na satelitu je upload, ale existuje i simplexní varianta - rychlý download přes satelit, pomalý upload přes nějaké pozemní připojení. Tedy spíš existovala v době, kdy 2Mbps měli doma jen milionáři, dnes už moc mít doma satelitní připojení význam nemá.

Davex:
Kromě kontroly IP adresy pomocí GeoIP můžeš ještě kontrolovat další doprovodné znaky českého uživatele - například nastavení preferovaného jazyka v prohlížeči přes:
nic proti, ale to se dá zfalšovat ještě snáze, to je jako vedle zámku si ještě přelepit dveře izolepou.

Michal Kolesa:
Mě spíše zajímá jak se stěhuje internetové připojení do jiného státu.
To měl být zřejmě vtip, pochopitelně nic takového se v praxi nedělá.
Davex
Profil
AM:
Zfalšovat to jde, ale když se bude vědět, co zfalšovat. Pokud se případnému návštěvníkovi zobrazí pouze chyba "Přístup odmítnut", tak nebude vědět nic. Možná zkusí nějaký anonymizér, ale většina jich češtinu nebo slovenštinu v hlavičce Accept-Language neposílá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0