Autor Zpráva
Piccolo
Profil *
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak zapsat do html inputboxu value datum, ne celý ale pouze číslovku dnů. teda v rozmězí 1-31.
panther
Profil
Piccolo:
PHP funkce date()
AM_
Profil
Piccolo:
Odkud to datum bereš? jestli z timestampu, viz panther, pokud ne, budeš to muset specifikovat.
Piccolo
Profil *
PHP rozumím., asi jako když kozla uděláte zahradníkem. Od PHP potřebuji pouze tuhle jednu věc. Jde mi o to, aby měl každý návštěvník stránek přesné datum., resp., jak jsem psal., přesný den. Návštěvník Pepa bude mit v OS nastaveno 12.1 11:55 ale navstevnik Mira 13.1 00:01 a mně jde o to, abych dostal do inputBoxu relativně přesný den..resp. ono ani nejde tak o tu přesnost jako o to, že udaj bude u všech navstevniku totozny. Patrně teda potřebuji čas na serveru, který by snad měl být jak relativně přesný, tak bude také u všech uživatelu stejný. Tak pánové, co použít?
martinR
Profil *
Myslíš nějak takhle?

<input type="text" name="datum" value="<?php echo date("d.m.Y H:i:s"); ?>" />
Piccolo
Profil *
martinR:

Nějak takhle by to mělo vypadat, když ale použiji přesně tenhle kod, tak se mi do inputBoxu nezapiše den od 1-31 ale tento text:

<?php echo date(
AM_
Profil
Piccolo:
Jde mi o to, aby měl každý návštěvník stránek přesné datum., resp., jak jsem psal., přesný den.
To už je ten kapitalismus tak daleko, že i dny jsou v něčím vlastnictví? Nebo znamená, že někdo "má" den? :)

Číslo dne v měsíci do inputu dostaneš takto:
<input type="text" name="datum" value="<?php echo date('j'); ?>">

Škoda že jsi nenapsal, k čemu to přesně potřebuješ, protože je to dost zvláštní požadavek a připadá mi, že to cosi řešíš dost nešikovně :) pokud potřebuješ nějak identifikovat současný den, měl bys to dělat v PHP skriptu, který formulář zpracovává, a žádný input do stránky nevypisovat, nebo ho dát jako "hidden"... nějak nerozumím, co má uživatel z toho, když se mu ve formuláři objeví číslo dne :)
Piccolo
Profil *
AM:
:) Přesně jak píšeš.., potřebuji identifikovat den (aby pokud web uživatel navštíví 2x...Xx - aby se určitá procedura provedla jen 1x., a to při prvním vstupu na stránky).
AM_
Profil
Tak to si kontroluj přímo v PHP, to do formu vůbec necpi :) ikdybys to někam schoval (i hidden input), může to kdokoliv podvrhnout.
Piccolo
Profil *
AM:
to zase nejde o nic tajného a je to vcelku přehledné pro mě, hlavně když je práce in progress. Myslím přehlednější než to vepisovat třeba do textaku a potom to editovat. Potom tu stránku mozna odstranim a pořeším to lépe z očí.

K tomu kodu:
<input type="text" name="datum" value="<?php echo date('j'); ?>">

Nevim, jestli jsi to zkoušel. Já to zkusil nahrát na webzdarma cvičně i na svuj web potom, ale výsledkem byl vytvořený input a v něm text: <?php echo date('j'); ?>. Takže žádný den :(
AM_
Profil
[#10] Piccolo
to vypadá, jako by tam neběželo PHP (nebo soubor nemá koncovku PHP případně jinou PHP indikující).
Piccolo
Profil *
[#11] AM
Díky. Už to funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0