Autor Zpráva
Molny
Profil *
Zdravím.
1) mám např stránku "bla.html" noa třeba nějaký dotyčný dělá co nemá, já mu chci jakoby dát ban, jak? pokud je to pouze normální html nebo php stránka?
2) pokud dělám určitý formuláář na vyplnění a když vyplnuji třeba jmeno :
Muj nick:<br>
<input type="text" name="jmeno" size="35" maxlength="15">

Tak já potřebuji něco, kde nebudu zapisovat odpověd ale budu mít něco na výběr, kde kliknu a vyjedou mi možnosti, já jí vyberu určitou možnost a bude jakobych jí tam napsal... jak?

děkuji předem

Moderátor Majkl578: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
panther
Profil
Molny:
1) musíš ten ban mít někde uložený - DB (lepší), soubor. Při pokusu o vstup na stránku/přihlášení kontrolovat se zabanovanými IP.
2) nechápu. Jediné, co mě napadlo, je select, ale ten asi nemyslíš, že?
AM_
Profil
1)
Pokud je to HTML, tak to půjde blbě nebo různými oklikami (nastavit si parsování PHP i v HTML třeba).
Pro potřeby malého webu stačí toto:
<?php
$ban = file('ban.ini');
if (in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'],$ban)) die('mas ban');
?>

V ban.ini je na každém řádku jedna IP adresa.
Je to funkční na dva řádky, ale pokud by časem bannovaných IP adres bylo hodně (stovky až tisíce, nedej bože více), bylo by to pomalé. Nicméně pro začátek to stačí.
Molny
Profil *
AM_

zní to zajímavě, vysvětli mi prosím jak to má přesněji fungovat a jak to má přesněji vypadat, jestli-že mám tedy index.html.?
děkuji předem.
Marek D.
Profil *
Sprav si z toho index.php a vlož tam kód od AM_ a potom tvoj formulár. A do ban.ini pridaj napr. svoju IP a uvidíš čo sa stane :)
Molny
Profil *
hmm... zajímavé, opravdu funguje.



ještě bych se chtěl zeptat na tu druhou otázku?:

2) pokud dělám určitý formuláář na vyplnění a když vyplnuji třeba jmeno : 
Muj nick:<br>
<input type="text" name="jmeno" size="35" maxlength="15">

Tak já potřebuji něco, kde nebudu zapisovat odpověd ale budu mít něco na výběr, kde kliknu a vyjedou mi možnosti, já jí vyberu určitou možnost a bude jakobych jí tam napsal... jak? 
AM_
Profil
[#6] Molny
viz [#2] panther 2)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0