Autor Zpráva
anonymní
Profil *
Nyní mám skript ve kterém 7x vstupuji do php: <?php #nějaký kód# ?>
Bude mít nějaký vliv na rychlost (setinky mne asi nezajímají...), když toto udělám třeba 30x?

Pozn.: vím, je to nešikovné, ale mám jednu starou stránku, kterou potřebuju rozšířit...

Díky za vaše názory!
tiso
Profil
anonymní: mám na prednom skle nalepených 7 múch, bude ma to spomalovať keď ich tam budem mať 30?
Odpoveď: bude, ale otázne je či ťa viac bude trápiť spomalenie, alebo špinavé predné sklo, cez ktoré nebudeš vidieť.
Bez konkrétneho kódu sa nedá poradiť, či sa to nedá riešiť lepšie.
DoubleThink
Profil *
anonymní:
Zpomaluje skript častější startování PHP parseru?
Přerušení php bloku neznamená (re)start interpreta. Obsah mimo blok je taky zpracován - v tomto případě jen odeslán na výstup (nebo do output bufferu, podle situace).
Počet přerušení nemá vůbec žádný vliv na nic. Jenom je větší bordel v kódu.
FT
Profil *
To DoubleThink: částečný souhlas. Nicméně s tím bordelem to zase až taková pravda neni. Většina PHP Frameworků používá ve view vstupy <?php xxx ?> popřípadě { xxx } podle použitého template systému, takže si nemyslím že je to bordel.
To anonymní: nijak to nespomaluje, dalším příkladem je např. JSP kde se takto vstupy píší běžně. ;)
anonymní
Profil *
Bordel to je, souhlasím, ale tohle je situace, kdy je i pro mě perfekcionistu časově=>finančně mnohem zajímavější to udělat takto :-)

Tedy vám děkuji, uklidnili jste mě :-)
AM_
Profil
1) bordel to není - je to naopak čistější, než cpát do echa celé HTML bloky. Pokud ti vadí zdlouhavost psaní, zapni si short_open_tagy, já sice nejsem jejich velkým přítelem, ale v tomhle případě mají své výhody. <? místo <?php, <?= místo <?php echo, to je při častém opakování značná úspora :)
2) pomalé to taky není . Pokud neděláš web, který zobrazí pár desítek tisíc lidí za den a kde hraješ na každou milisekundu, snad kromě častých MySQL dotazů nebo nedej bože MySQL dotazů v PHP cyklech nemusíš optimalizaci prakticky řešit - "úzké hrdlo" bývá stejně jinde než v tom, jakou funkci zrovna používáš nebo jakým způsobem formátuješ kód.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0