Autor Zpráva
Suchla
Profil
Dobrý den,
mám menší problém s diakritikou ve formuláři. Vytvořil jsem jednoduchý formulář pro posílání článků mě na email. Pokud nenastavuji v metatagu žádné kódování, zobrazí se mi text na stránce tak jak má (všechny háčky čárky) ale když zadám někam do formuláře diakritiku tak mi přijde email bez těchto znaků (jako bych je tam nenapsal) a když zadám do meta tagu kódování
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">

tak mi sice v emailu příjde diakritika, ale zase se nezobrazí na stránce...v tom kódovaní se moc nevyznám, díky za rady.
radvis
Profil *
Zkus tohle:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
AM_
Profil
Suchla:
Pokud nenastavuji v metatagu žádné kódování, zobrazí se mi text na stránce tak jak má (všechny háčky čárky)
To je dost čuňárna, to poběží jen v prohlížečích, které mají defaultně nastavené to kódování, které zrovna používáš (pokud jsi windowsák, tak zřejmě windows-1250).

Měl bys vědět, jak máš soubory kódované, a toto kódování zapsat i do hlavičky. Posílání mailů s diakritikou je často řešený problém, taky proto je ve FAQ - sekce "problémy s e-maily". Nebo můžeš použít třídu PHPMailer (volně ke stažení), která poskytuje velice pohodlné objektové rozhraní pro psaní e-mailů a řeší mnohem snáze i věci jako diakritika (někde ji tam stejně bude potřeba nastavit, ale nebude to taková alchymie, jako psát si to ručně).
Suchla
Profil
UTF-8 jsem taky zkoušel....místo diakritiky tam jsou otazníky
radvis
Profil *
A máš nastavené UTF-8 i u souboru ve kterém mail odesíláš?
Suchla
Profil
jo
Suchla
Profil
www.suchla.hu.cz/clanek/pridatclanek.php
Alphard
Profil
Suchla:
UTF-8 jsem taky zkoušel....místo diakritiky tam jsou otazníky
To je tím, že jste to zkušel, jak psal AM, měl byste vědět, v jakém kódování stránku máte. Vypadá to, že window-1250.
Suchla
Profil
no a co mám tedy udelat?
amadeus85
Profil
2Suchla: stale jste nepochopil pointu, jedna vec je charset v meta tagu stranky a druha vec je, v jakem kodovani se soubor uklada.

Reseni: otevrit zdrojovy kod treba v PSPadu, zvolite Format -> UTF-8 -> Ulozit a je to :o)

ale pozor jednout ten zdrojak otevrete ve Win treba v Notepadu, date ulozit a je to zas cele v pr..yc, ptze se nastavi win1250
AM_
Profil
Suchla:
no a co mám tedy udelat?

měl byste vědět, v jakém kódování stránku máte
víš to, nebo ne?
pokud ano, nastav TOTO kódování. Pokud ne && jsi windowsák, je to na 99% windows-1250. Pokud ne, zjisti si ho.

Co máš udělat jsem popsal ve druhém odstavci [#3] AM, budeš se na to muset podívat a zamyslet se nad tím. Pokud jsi čekal, že ti někdo dá jednoduchou radu, jakou funkci máš dát do kódu, aby "všechno fungovalo", tak jsi čekal špatně, nasměrovali jsme tě, kde a co si máš vyhledat, tak jen do toho.
Suchla
Profil
v meta tagu mam nastavene UTF-8, v PSPadu jsem to dal do kodovani UTF-8, ulozil, nahral na web...ted se na webu zobrazuje diakritika dobre ale když napišu do textu emailu :"+ěščřžýáíé" tak mi přijde "+ěščřžýáà é"
nightfish
Profil
Suchla:
jaké je kódování v hlavičkách e-mailu? objevuje se problém v těle e-mailu nebo jen v předmětu?

inspirovat správným řešením se můžete na stránce odkázané v [#3]
Joker
Profil
Suchla:
Máte špatně kódování toho e-mailu.
amadeus85
Profil
Suchla:
do funkce mail() je nutno predat i spravne hlavicky mailu...pokud chcete relevantni rady, je nutne sem dat kod toho vaseho zpracovani dat z formulare a nasledne zpracovani funkci mail()

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0