Autor Zpráva
levap
Profil
Jsem začátečník a do tvorby www stránek se zase moc nepletu. Je mi 67 let a po krachu bývalého podniku mě spolupracovníci požádali o stránky protože začali podnikat. Jelikož jsem sám, zemřela mi žena, tak jsem to přivítal jako zábavu a trochu výzvu. Výsledkem jsou stránky www.jhprofi.cz . Nic moc ale kamarádům stačí. Nyní další spolupracovník který se o tom dozvěděl chce také. Řekl jsem když mu stačí takové podobné tak ano, mám zábavu. Ale on tam potřebuje objednávku a chtěl by ji formou formuláře. Prohledal jsem net , hledal příklady a návody. Již jsem na těchto stránkách v minulých dnech otravoval a dostal jsem rady a dobré. Ale na tuto poslední prosbu již na vlákně „Jak něco udělat“ Jak odzkoušet funkčnost formuláře nikdo nereagoval. Já tam totiž poděkoval, ale zjistil jsem pak že zase nic nevím a neumím.
Přiznávám, že jsem si vzal asi velké sousto. Jenže bych to měl dodělat když jsem to slíbil a tak velice prosím někoho, kdo by byl ochoten mě pomoci o jeho pomoc. Byl bych mu velmi vděčný.

Formulář i script jsem dělal podle příkladu na http://tvorba-webu.zdarek.com/php/email.php. Dá se říct, že jsem ho jenom trochu rozšířil o více rubrik.
Jako takový formulář se bez problémů otevírá. Script jsem psal také podle jeho příkladu.
A teď. Do XAMPP ho již nahraji bez problému podle návodu "kajmana".(Bylo mě doporučeno) Do adresáře htdocs nakopíruji oba soubory t.j. objednavka.html a posli.php. Otevřu v http://localhost , (apache zapnuto)formulář vyplním a dám odeslat. Objeví se mi dotaz jestli ho chci otevřít nabo uložit (posli.php). a tím to končí.
Zkusil jsem druhou možnost: Kamarád, kterému jsem dělal stránky www.jhprofi.cz mě dovolil, že to mohu vyzkoušet u něho. Rozšířil jsem jeho tlačítka o objednávku k jeho souborům jsem svoje dva přihrál na web. Stránky reagovaly normálně, tlačítkem jsem si otevřel formulář , vyplnil a dal odeslat. Ukázala se stránka v angličtině s tímto textem:

The page cannot be displayed
The page you are looking for cannot be displayed because an invalid method (HTTP verb) was used to attempt access.
________________________________________
Please try the following:
• Contact the Web site administrator if you believe that this request should be allowed.
• Make sure that the Web site address displayed in the address bar of your browser is spelled and formatted correctly.
HTTP Error 405 - The HTTP verb used to access this page is not allowed.
Internet Information Services (IIS)
________________________________________
Technical Information (for support personnel)
• Go to Microsoft Product Support Services and perform a title search for the words HTTP and 405.
• Open IIS Help, which is accessible in IIS Manager (inetmgr), and search for topics titled Setting Application Mappings, Securing Your Site with Web Site Permissions, and About Custom Error Messages.


Čili nefunguje to a samozřejmě nevím v čem je chyba.
Stránky jsou umístěny u www.forpsi.com a ty nové budou u stejné firmy.
Protože jsem zoufalý a jiné podrobnější návody na webu jsem nenašel, tak mám tu drzost a prosím za prominutí a velice se omlouvám, ale zkusím ty soubory nahrát sem a jestli by se na ně odborníci nepodívali v čem je chyba.
Abych nezahlcoval tuto diskuzi je možno mě odpověď poslat i na prkna@upcmail.cz .
Ještě jednou se moc omlouvám a prosím o pomoc a radu. Jestli je chyba v souborech nebo v jejich umisťování na webu. Už jsem se vyléčil něco slibovat. Já dělám do fotografie a znám trochu grafiku, ale toto je pro mě a když ještě neznám angličtinu dost velké sousto. Proto tyto litanie a prosba protože bych chtěl splnit ten hloupý slib.
Moc a moc děkuji komukoli za ochotu a pochopení a případnou pomoc.


<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> 
<html> 
<head> 
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250"> 
<meta name="generator" content="PSPad editor, www.pspad.com">; 
<title>objednavka</title> 
<STYLE TYPE="text/css"> 
<!-- 
H1{ font-family: Arial, sans-serif; 
color:#CC6600 } 
BODY{ margin: 1em 5em 4em ; background-color: #baff33; } 
--> 
</STYLE> 
</head> 
<body> 
<H1>OBJEDNÁVKA</H1> <P> 
Objednávku nám pošlete vyplněním následujícího formuláře nebo možno i telefonicky.<BR> 
Povinně vyplňte všechny položky označené *! Jedná se i o ochranu Vaší objednávky!<BR> 
<form action="posli.php" method="post"> 
<label for="jmeno">*Jméno a příjmení</label><br /> 
<input type="text" id="jmeno" name="jmeno" size="60" /><br /> 
<label for="adresa">*Bydliště</label><br /> 
<input type="text" id="adresa" name="adresa" size="60" /><br /> 
<label for="email">*Váš e-mail</label><br /> 
<input type="text" id="email" name="email" size="60" /><br /> 
<label for="fone">Telefon</label><br /> 
<input type="text" id="fone" name="fone" size="60" /><br /> 
<label for="misto">Místo hřbitova (město nebo městská část)</label><br /> 
<input type="text" id="misto" name="misto" size="60" /><br /> 
<label for="znak">Jméno, které je na hrobu napsané</label><br /> 
<input type="text" id="znak" name="znak" size="60" /><br /> 
<label for="cislo">Místo, číslo hrobu, řada, oddělení atp.</label><br /> 
<input type="text" id="cislo" name="cislo" size="60"/><br /> 
<label for="sluzba">*Druh služby (Jednorázová nebo Pravidelná)</label><br /> 
<input type="text" id="sluzba" name="sluzba" size="60" /><br /> 
<label for="pozadavek">Upřesnění požadavků</label><br /> 
<textarea name="pozadavek" rows="4" cols="60"></textarea><br> 
<label for="spam">*Vypočítej (opatření proti spamu) </label><br /> 
<input type="text" id="spam" name="spam"size="10"><strong>=1 + 1</strong><br><P> 
<p><input type="submit" value="Odeslat" /></p> 
</form> 
</body> 
</html> 



<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> 
<html> 
<head> 
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250"> 
<meta name="generator" content="PSPad editor, www.pspad.com">; 
<title>objednavka</title 
</head> 
<body> 
<h1>OBJEDNÁVKA</H1>
<? 
$jmeno = $_POST['jmeno']; 
$adresa = $_POST['adresa']; 
$email = $_POST['email']; 
$fone = $_POST['fone']; 
$misto = $_POST['misto']; 
$znak = $_POST['znak']; 
$cislo = $_POST['cislo']; 
$sluzba = $_POST['sluzba'] 
$pozadavek = $_POST['pozadavek']; 
$spam = $_POST['spam']; 

if ($jmeno!="" and $adresa!="" and $email!=""$fone!="" and $misto!="" and $znak!="" $cislo!="" and $sluzba!="" and $pozadavek!="" and $spam=="2") 
{ 
Mail("prkna@upcmail.cz", $predmet, $zprava, "From: " . $email, $fone, $misto, $znak, $cislo, $sluzba, $pozadavek); 
echo "<p><strong>Váš e-mail byl úspěšně odeslán</strong>.</p>"; 
} 
else 
{ 
echo "<p>Váš e-mail se <strong>nepodařilo odeslat</strong> pravděpodobně jste nevyplnili všechny údaje, nebo nevíte kolik je 1 + 1.</p>"; 
} 
?> 
</body> 
</html>


Moderátor Alphard: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Joker
Profil
levap:
Můžete zkusit, jestli to bude fungovat, když u formuláře místo method="post" bude method="get"?
Beda2
Profil *
Při předávání dat z formuláře ti u $sluzba = $_POST['sluzba'] chybí středník
Beda2
Profil *
if ($jmeno!="" and $adresa!="" and $email!=""$fone!="" and $misto!="" and $znak!="" $cislo!="" and $sluzba!="" and $pozadavek!="" and $spam=="2") 



A pak ještě tady ti před $fone a $cislo vypadlo AND
Alphard
Profil
Až vyřešíte problém s adresou, objeví se další. Funkci mail() dáváte moc parametrů, podívejte se do Nejčastější potíže s PHP (FAQ), část Odeslání více položek.
levap
Profil
Alphard: a všichni
Vše jsem opravil a potíže jsou stejné . Měl jste pravdu. Už u toho sedím moc hodin a nemyslí mě to. Stejně nevím jak dál. Na nejčastější potíže s PHP se už podívám zítra. Dnes bych do toho naflákal moc chyb. Jenom ještě bych chtěl sdělit, že jsem myslel že dělám nějaké chyby a nevím o nich a tak jsem zkusil kompletní kody (krátké) ze stránek které uvádím jako vzor a dělalo mě to to samé. Nemůže být chyba v nastavení ??. E-maily mě ale chodí absolutně bez problémů. Mám Outlook Express. Internet přes UPC.
sysel
Profil
Ehm, promiňte pane Pavle, z té chybové hlášky tak trochu plnyne, že Vám běží MS web server IIS? Trohu mne to mate, protože výše uvádíte, že používáte XAMPP a že Apache je spuštěn. Možná bych si předem ověřil, kdo a kde si moje formuláře pokouší zpracovat.
Alphard
Profil
sysel:

Zkusil jsem druhou možnost: Kamarád, kterému jsem dělal stránky www.jhprofi.cz mě dovolil, že to mohu vyzkoušet u něho.
levap
Profil
sysel:

XAMPP jsem použil na radu z tohoto fora, ale jiného vlákna, kde jsem se ptal jak mohu ověřit funkčnost formuláře když nemám vlastní stránky. Jelikož mě to nešlo tak jsem použil stránky které jsem také dělal, ke kterým mám přístup protože je přátelům tak trochu udržuji a dostal jsem dovolení. Do nich jsem jednoduše přidal soubor objednávka.html a soubor posli.php a zkusil ten formulář si poslat na svoji adresu, kterou jsem zadal do posli.php. a ono mě to nejde.
A nevím jak dál, jelikož žádný borec na toto nejsem a asi již nebudu. Mrzí mě že jenom nesplním co jsem slíbil. To na co se mě ptáte neumím odpovědět, jak jste jistě pochopil jsem na tento obor ,když budu k sobě dost tolerantní tak začátečník. Ale baví mě i v mém věku se něco naučit. Jenom potřebuji trochu polopatické vysvětlení nebo literaturu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0