Autor Zpráva
Luky
Profil *
Zdravím,
Potřeboval bych poradit se zapisováním dat do souboru, ale potřebuji tam zapsat přístup k MYSQL tabulce - vůbec nevím jak to mám udělat zkoušel jsem snad úplně všechno a jeden z mých pokusů jsem zde i uvedl (samozřejmě tam chybí konektace s MYSQL). Byl bych hrozně rád kdyby mě někdo pomohl tento problém vyřešit.
(pozn. souboru se generuje náhodné číslo a podle toho se pak jmenuje, protože celá operace by se měla udělat sama...)

  $celek = $querya = "SELECT * FROM neco";$vysledeka=mysql_query($querya);while ($dataa=mysql_fetch_array($vysledeka)){echo  'jméno: '.$data['nick'];}
        $soubor = fopen ('link/'.$numb.'.php','a+'); 
      fwrite ($soubor, $celek); 
      fclose ($soubor); }
Alphard
Profil
V tom vašem kódu se nevyznám, napište, co přesně chcete zapisovat do souboru.
Luky
Profil *
já bych potřeboval aby se automaticky, jak uživatel vypíše formuláře (jméno atd., zapsali do databáze a zároveň se vytvořil soubor kde se tato data budou ukazovat (teda aspoň si myslím že se to tak dělá) - v tom souboru se bude ukazovat pouze jeho jméno a další informace.
proměná
 $celek
by měl být text který se má do budoucího souboru napsat, jenomže tam právě nemůže (asi) být vypsaná cesta k tabulce atd.
$soubor = fopen ('link/'.$numb.'.php','a+'); 
měl by to být název souboru kde proměná numb je vygenerované šesti ciferné číslo (každý soubor by měl být original)...
Alphard
Profil
Luky:
teda aspoň si myslím že se to tak dělá
Spíš ne.

Nevidím důvod vytvářet jakékoliv soubory, údaje jsou v databázi a až budou potřeba, tak se z ní vytáhnou.
Luky
Profil *
tak dám jiný příklad, třeba když se vám na webu zaregistruje uživatel a po něm další a další, tak každý z nich by měl mít nějakou svoji stránku? Např. v diskuzi (podobně jak je to tady) je napsané:,, zprávu zaslal zaregistrovaný člen: XXX" a když na to XXX kliknu, tak by se měl ukázat jeho profil. Já bych potřeboval udělat ten soubor kde se tyto data budou číst :)
Alphard
Profil
Tak to byste měl sakra hodně souborů. :-) Ty stránky jsou generované dynamicky. Představte si to jako šablony, do kterých se dosadí data vytažená z databáze. Tedy jediný soubor pro všechny.
Asi by to chtělo vrátit se k základům.
Luky
Profil *
a nechtěl byjste mi aspoň naznačit (víc) jak se to dělá :) byl bych hrozně rád kdyby se mit o povedlo udělat- v tom máte samozřejmě pravdu s těma souborama, ale mě nic jinýho nenapadlo. Jenom by mě stačilo, kdyby jste mi napsal script který by se mi hodil (v mém případě) byl opravdu rád... :)
Alphard
Profil
Nevím, kam vás odkázat. Tohle není žádný konkrétní problém, který by mohl být vysvětlen uceleným článkem. Jde spíš o nepochopení principu práce s databází.

Příklad s profilem uživatele:
uzivatel.php:
<?php
  $uzivatel = mysql_query("select jmeno, adresa, email from uzivatele where id = ". (int) $_GET['uz']);
  if(mysql_num_rows($uzivatel))
  {
    $l = mysql_fetch_assoc($uzivatel);
    echo "Jméno: {$l['jmeno']}<br>";
    echo "Adresa: {$l['adresa']}<br>";
    echo "Email: {$l['email']}<br>";
  }
  else
  {
    echo "Uživatel neexistuje";
  }

Pak stačí vytvořit odkazy ve stylu xxx/uzivatel.php?uz=4

Viz PHP (38) - Dolujeme data z MySQL -Linux Software
Luky
Profil *
to jak funguje výpis z tabulky vím :), ale určitě mi to pomohlo - aspoň už si nemyslím, že se kvůli tomu vytváří soubory, nicméně mám ještě jednu otázku: jak bude teda vypadat ten odkaz XXX (jméno uživatele na kterého to odkáže).
Alphard
Profil
Luky:
jak bude teda vypadat ten odkaz XXX (jméno uživatele na kterého to odkáže)
Vždyť jsem to psal:
Pak stačí vytvořit odkazy ve stylu xxx/uzivatel.php?uz=4
Já jsem vzal id a pojmenoval jsem ho jako uz, použijte, co se vám líbí.
Luky
Profil *
Děkuji mockrát, snad se mi to povede nějak vyřešit :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0