Autor Zpráva
W101
Profil *
Jak vypočítat třetí odmocninu s neomezenou přesností???

$y=pow($x,1/3); // není přesný a tudíš u větších čísel nefunkční

$y=bcpow($x,1/3); //nějak nepomírá zápis "1/3"
mckay
Profil
W101:
Myslím, že v php není dobrý nápad počítat něco s neomezenou přesností. Jednak by ti nejspíš u odmocniny z nějakého pěkného čísla došel čas na provádění skriptu, nebo paměť. Na tohle jsou jiné programovací jazyky. :)
Alphard
Profil
W101:
Co myslíte neomezenou přesností? Třetí odmocnina z mnoha čísel bude iracionální číslo, kolik desetinných míst chcete? A co myslíte těmi většími čísly, vejdou se do číselných datových typů?
Miloš
Profil
Co je to „3tí“? Takovou řadovou číslovku neznám :-D
Nox
Profil
Je ti jasný že neomezenou přesnost u iracionálních čísel nikdy mít nebudeš....?
Těch nekonečně čísel se jednak bude počítat do skonání věků a jednak zaberou nekonečně místa v paměti a na disku

.... to dokonce nepokryjí ani ty "neomezené" kapacity hostingů :-)
Michal Kolesa
Profil
Studoval jsem Střední průmyslovou školu v Rakovníku obor strojírenství a odmocniny, pi,goniometrické funkce jsme museli počítat minimálně na 5 desetiných míst.. Podle manuálu PHp počítá na 14 desetiných míst což je přesnost skoro 3x větší než po nás požadovali ve škole.
Nox
Profil
Michal Kolesa:
V manuálu se píše 14
http://cz.php.net/manual/en/language.types.float.php

Každý má asi odlišnou představu ...mrkl jsem se na Wiki a PI bylo zatím vyčísleno na 2.7 trilionu míst :) .... a ani to stále není neomezeně
Michal Kolesa
Profil
Svůj původní příspěvek jsem opravil. prosím admina, aby příspvěk od užvatele Nox smazal a tenhle můj. Aby jsme uživatele co budou číst téma "později" nepletli.

Díky.
habendorf
Profil
14 desetiných míst což je přesnost skoro 3x větší než ... na 5 desetiných míst

Odborník žasne, laik se nestačí divit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0