Autor Zpráva
Rederix
Profil *
Dobry den,

stahl jsem si tento chat z www.x7chat.com a mam s nim problemy, a hledam nekoho, kdo by mi s tim mohl pomoct, dam tomu cloveku prihlasovaci udaje.

O co jde. No jde o to, ze ja mam na freehostingu tento chat stahly. Je to na www.ic.cz. Mel jsem problem z celkovym zobrazenim stranky. Kodovani. Tak jsem si zjistil, ze PHP soubory jsou delany s Utf-8 kodovanim. Tak jsem pomoci jednoho navodu na internetu nastavil vsude kodovani utf8 i v mysql v porovnavani. Vsechno funguje jak ma, krom toho chatu. Mam chat na kecej.own.cz a kdyz se v chatu neco napise s hackama a carkama, tak porad to pise spatne diakritiku, jako otazniky, obdelniky apod.

I kdyz jsem podle podpory tohoto freehostingu napsal mysql_query set names utf8 tak se to spatne zobrazuje.

V chatu se da poslat soukroma zprava, tam se hacky a carky objevuji normalne, ale v chatu se to zobrazuje spatne.

Pokud by byl nekdo ochoten se na to mrknout, tak vam dam heslo jak na ftp:// tak na mysql.ic.cz. Uz nevim, kde je a v cem je problem. Phpcka jsem projel a vsechny jsou delany v UTF8. Prosim moc prosim nekoho na pomoc. Diky.

Rederix.
Rederix
Profil *
ten chat je na www.kecej.own.cz, muzete to vyzkouset. Klient co posila hacky carky to vidi v pohode.. ale ostatni spatne.
Alphard
Profil
Na stránce chatu nikde nevidím uvedené kódování. Snad není někde schované v tom javascriptu nebo iframe, ale celé to zkoumat nebudu.
mijula
Profil *
...pokud pouzivate operu tak se tam nejspis nedostanete, resp. dostanete ale neuvidite zpravy ostatnich uzivatelu
Alphard
Profil
mijula:
Hmm, používám Operu. Podruhé už se mi nepodařilo přihlásit v žádném prohlížeči, vždy jen hláška Nesprávné uživatelské jméno nebo heslo.
mijula
Profil *
to se stávalo i mi, po pár pokusech už sem s tim ale neměl problémy... ještě pro upřesněni, ta diakritika funguje tak že ji odesilatel zprávy vidí správně ale ostatni vidí ìšèøžýáí... zajimavé je že při šeptání to funguje
Alphard
Profil
Nakonec se mi podařilo trochu si popovídat s místním osazenstvem. Server přes AJAX vrací již chybnou diakritiku, ale projevuje se i ve stavových zprávách jako "odešel z místnosti" apod.
Takže bych navrhoval v první řadě se podívat do databáze, jestli je v ní diakritika v pořádku nebo ne. A pak se bude chyba hledat buď v ukládání nebo ve výpisu.
mijula
Profil *
ukládání se zdá být v pořádku
Rederix
Profil *
Prosim opakujte pripojeni na chat a nebo si me prijdejte na ICQ 193045456 dekuji
Alphard
Profil
Chtěl jsem pomoci, ale server je nestabilní, pořád 502 a 503. Na ICQ mi neodpovídáte, to je pak těžké. Zkusím to později.
Rederix
Profil *
Tak jsem zjistil mozna jadro problemu... v souborech frame.php kde je m.j. posilani chatu.. je napsane utf8_encode coz me napadlo, ze zpusobuje ty spatne znaky v chatu. Co se s tim da udelat dal?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0