Autor Zpráva
muflik
Profil *
Dobrý den, snažím se propojit php s 'Sql Anywhere (Sybase)' serverem, který běží na localhostu na windows xp. Vytvořil jsem databázi a postupoval jsem podle http://www.sybase.com/files/White_Papers/PHP_SQL_Anywhere.pdf ale zasekl jsem se u
'Installing the PHP Module on Windows' v bodě 5, kde se píše
Modify your environment to allow the SQL Anywhere PHP extension to use libraries located within the SQL Anywhere installation. The bin32 subdirectory of the SQL Anywhere installation must be in your PATH. You can modify the Windows PATH using the Control Panel. You can check PATH by looking in the Environment section of the phpinfo() output.

když si zobrazim tento pc vlastnosti -> upřesnit -> proměnné prostředí
tak proměnná Path má hodnotu
%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;C:\Program Files\SQL Anywhere 11\bin32

Wbem teda nevim co je, ale bin32 tam je (asi od instalace sql serveru), problém ale je, když si zobrazím phpinfo()
tak v 'Apache Environment' mám hodnotu
PATH C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem
a sql tam chybí

nevíte prosím co s tím? Děkuji.
muflik
Profil *
zkusil jsem ještě nastavit PATH ručně pomocí funkce putenv():
putenv("PATH=C:\Program Files\SQL Anywhere 11\bin32");


chybu mi php nehlásilo, ale po několika refreshích se mi hodila PATH na
/usr/bin:/... atd. zřejmě nějaký default PATH z linuxu..

po zakomentování putenv() a restartu apache se to již vrátilo zpátky na win PATH.

zkusil jsem pomocí junction.exe vytvořit symbolický odkaz do bin32 v rootu webu
cd c:\web\www\stranka.cz
junction bin32 "C:\Program Files\SQL Anywhere 11\bin32"

což se asi povedlo (tváří se to jako kdybych to zkopíroval [asi bych to nepoznal kdyby mi to někdo neřek, že to je symlink])

ale php potom píše
Fatal error: Call to undefined function sasql_connect() 


prosím nakopněte mě někdo, je to pro mě důležité :P děkuji :-)
AM_
Profil
Zřejmě se ti špatně (nebo vůbec) načítá PHP extension sasql.
muflik
Profil *
No.. sasql extension tam nemam, ale nepřišel jsem ani kde jí stáhnout.. v php balíčku jsem ji nenašel. Ale jako extension načítam php-5.x.y_sqlanywhere.dll

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0