Autor Zpráva
slovak.cz
Profil *
Dobrý den,

lze pomoci php vytvorit "zasifrovane HTML"? neco jako je toto:
\x3C\x42\x52\x3E\x3C\x42\x52\x3E\x3C\x42\x52
\x3E\x3C\x42\x52\x3E\x3C\x4F\x42\x4A\x45\x43\x54\x20\x49\x44
\x3D\x57\x4D\x50\x6C\x61\x79\x20\x77\x69\x64\x74\x68\x3D\x34
\x33\x30\x20\x68\x65\x69\x67\x68\x74\x3D\x33\x36\x36\x20\x63
\x6C\x61\x73\x73\x69\x64\x3D\x43\x4C\x53\x49\x44\x3A\x32\x32
\x44\x36\x46\x33\x31\x32\x2D\x42\x30\x46\x36\x2D\x31\x31\x44
\x30\x2D\x39\x34\x41\x42\x2D\x30\x30\x38\x30\x43\x37\x34\x43
\x37\x45\x39\x35\x20\x0D\x0A\x3E\x63\x6F\x64\x65\x62\x61\x73....... atd atd atd


nasel jsem sice program, ktery to je schopen udelat:
http://stoyan.cz/clanky/zakodovani-zdrojoveho-kodu-html-stranky/
ovsem potreboval bych to v PHP a ne jako aplikaci na desktopu...

Na teto adrese
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=928&t=912155&p=4203528
se pro zmenu resilo, jak z tohoto "paskvilu" dostat standartni html kod.. to uz mi nejak nedela problem,....

nevite, zda v php je nejaka funkce, ktera html kod (popr. jakykoliv string) prevede do tohoto formatu?

Moderátor Majkl578: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Majkl578
Profil
Šlo by to, ale pravděpodobně by byl vyžadován Javascript. Takový script jsem napsal:
$data = '<html>
	<head>
		<title>Hello</title>
	</head>
	<body>
		Example
	</body>
</html>';

$new = '';
for ($i = 0, $len = strlen($data); $i < $len; $i++) {
	$new .= '\\x' . str_pad(strtoupper(dechex(ord($data[$i]))), 2, '0', STR_PAD_LEFT);
}

echo '<script type="text/javascript">document.write(unescape("', $new, '"));</script>';
slovak.cz
Profil *
to, že to vyžaduje javascript mi je jasné....

koukám funguje to opravdu hezky :) děkuji moc, zkusím si to projít abych tomu porozumněl, zatím mi to moc jásné není ;)


Ještě jednou děkuji.

Tom
AM_
Profil
slovak.cz:
Opravdu je to nutné? nejedná se o žádné šifrování, vlastně jen přepsání do jiné podoby - jen malá množina lidí z těch, co vůbec umí zobrazit zdrojový kód stránky, si to nebude umět přeložit zpátky popř. o to někoho poprosit.
Javascriptem to sice lze, ale:
- těm, co JS nemají, to nepoběží
- těm, co JS mají, to poběží, ale zbytečně to bude zatěžovat jejich procesor
- majitelé GPRS tě nejspíše budou chtít zabít (velikost dokumentu se zvětší 4krát plus velikost javascriptu, který jim na mobilním zařízení často ani nepůjde, tak stáhnou enormně velkou stránku, zaplatí za hromadu dat a nic z toho nebudou mít).
slovak.cz
Profil *
AM:
nutné to zas až tak není, jedná se jednem malý web v interní síti a jsou zde zablokované tagy IFRAME... ovšem při použití tohoto způsobu se iframe zobrazí.... (čekám kritiky, že iframy se již nepoužívají atd atd.. :) ovšem je to případ kde jeho použití je opravdu vhodné).

Kdo js mít zapnutý nebude, tak se mu část stránky nezobrazí.. není to podstatná část stránky a tudíž to ničemu nevadí.
přes GPRS na web nikdo nepoleze, takže toho bych se nebál.

Samozřejmě neplánuji toto používat pro webové stránky přístupné veřejnosti, veškeré nevýhody si uvědomuji :)
AM_
Profil
slovak.cz:
V tom případě je řešení od Majkl578 správné ;) a že se iframy nepoužívají není pravda, někteří lidé jsou k nim skeptičtí, ale já nevidím důvod, proč je v opodstatněných případech nepoužít. Myslel jsem, že tím chceš web šifrovat aby ti někdo neukradl HTML :D

ale mezi námi, aby někde nebyly povolené iframe ale javascript ano, ten kdo tohle vymyslel zřejmě o bezpečnosti na webu jen něco zahlédl z jedoucího rychlíku.
slovak.cz
Profil *
AM:
já osobně se snažím iframy nepoužívat... ale když je implementace jiného řešení moc obtížná a je lepší využít právě iframe tak proč si to nezjednodušit, že? např chci na web vložit reklamní panel, tak nejjednodužší je vložit iframe (aspoň pro lidi neznalé PHP [chtěl po mě jeden člověk snadné vkládání reklamního boxu na stránku a jeho snadnou úpravu.......])

ohledně té bezpečnosti, na webu je nutné mít zaplý JS, jelikož to využívá např ajax, jquery apod... takže vypnutím JS by web nefungoval :) (samozřejmě všichni v "interní síti" mají JS na pc zapnutý, takže řešení webu pomocí ajaxu není problém, když člověk ví, že je zaručena 100% funčnost na všech PC)..

nevím jaké měli důvody blokovat právě iframy, ale je to tak a neřeším to :) způsob jak to obejít jsem také našel a díky Majkl578 mi to funguje už i v PHP...

no nic, děkuji Vám za diskuzi, za radu a přeji příjemný zbytek dne :) jdu svědčit na svatbu známým ;)

Ahoj a ještě jednou děkuji


ps. takovýmto způsobem "kódovat / šifrovat (nebo jak to nazvat)" celý zdrojový kód je hloupost... on stačí prohližeč FireFox a plugin Firebug a ten již i takto "zašifrovaný" iframe v konzoli HTML kódu převede automaticky na HTML :) takže i bez nějaké složité práce je hned vidět co se pod těmi nesmyslnými znaky skrývá za opravdový kód/text (string)...
Bubák
Profil
slovak.cz:
jsou zde zablokované tagy IFRAME... ovšem při použití tohoto způsobu se iframe zobrazí
Co tak použít OBJECT?
<object data="http://www.jpw.cz/" height="600" width="800" type="text/html">
</object>
slovak.cz
Profil *
Bubák:
to me nenapadlo, az prijedu domu vyzkousim, zatim jsem s "object" nepracoval (max. pri vkladani videii, popravde ani nevim ze umi vlozit obsah stranky "jako iframe").

Dekuji za tip

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0