Autor Zpráva
cesilek
Profil *
Zdravím,
$data=mysql_query("SELECT * FROM jos_session WHERE session_id=".$cookie);
$zaznam=MySQL_Fetch_Array($data);
mě vyhazuje varování "Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /srv4/www/kasanos.cz/subdomains/www/chat/chat.php on line 20"

Nevíte, kde by mohla být chyba?
panther
Profil
cesilek:
vypiš si dotaz, jestli je tam to, co očekáváš, vypiš si i
mysql_error()


Nevíte, kde by mohla být chyba?
na řádku 20.
Radek9
Profil
cesilek:
$data = mysql_query("SELECT * FROM jos_session WHERE session_id = '".$cookie."'");
$zaznam = mysql_fetch_array($data);
panther
Profil
Radek9:
předpokládám, že ID je číselná hodnota, uvozovky by nebyly třeba. Těžko říct, mysql_error napoví více.
Radek9
Profil
panther:
A já vždycky myslel, že session_id nejsou jen čísla. :o)
panther
Profil
Radek9:
uvidíme.

Každopádně pojmenovat sloupec „session_id“ a vkládat do něj proměnnou „$cookie“ je trochu divoké.
Radek9
Profil
panther:
Každopádně pojmenovat sloupec ‚session_id‘ a vkládat do něj proměnnou ‚$cookie‘ je trochu divoké.
To je pravda, ale třeba tam cesilek má něco jako $cookie = $_COOKIE["PHPSESSID"];.
AM_
Profil
Radek9:
tady jde spíš o "výchovné" hledisko. Když mu tam doplníš uvozovky (a ještě ani nevíš jistě, že to byla příčina), máme ho tu zítra zase s jinou zapomenutou uvozovkou. Když ho naučíš používat mysql_error(), bude si příště umět poradit sám. Ne že bychom tady nebyli ochotni poradit, ale pořád dokola lidem opravovat tytéž chyby mi přijde zbytečné, když je raději můžeme naučit, jak se to dělá.
panther
Profil
Radek9:
ale třeba tam cesilek má něco jako
třeba, třeba. Nemá cenu spekulovat. Vše vyřeší vypsání si chyby, což jsem napsal hned v [#2]. Do té doby je další diskuse a pitvání možných příčin problému zbytečná.
cesilek
Profil *
Radek9, moc díky, tohle jsem si neuvědomil...

Panther, web mi běží přes joomlu a ta má hold sloupec pojmenovaný session_id...
cesilek
Profil *
AM:
Každý problém se pokouším nejdřív řešit sám, ale když už si opravdu nevím rady, tak se zeptám. MySQL není zrovna moje silná stránka a nevěděl jsem, že tam musím vkládat uvozovky, i když tam vkládám přímo proměnou..
mattyZEM
Profil
cesilek:
musím vkládat uvozovky, i když tam vkládám přímo proměnou..
Nemusíš, pokud používáš jen číslo, tj WHERE neco=1316461 půjde, a půjde i WHERE neco='131566', ale naopak pokud použiješ text tak nepůjde WHERE neco=scahdgjh1315, pouze WHERE neco='sdghfgfs1235', a s proměnnými to funguje úplně stejně, pokud je v proměnné text tak apostrofy musí být
AM_
Profil
cesilek:
Každý problém se pokouším nejdřív řešit sám
nevyčítám ti, že jsi se zeptal :) jen jsem chtěl Radkovi9 nastínit, že rada, jak takový problém vyřešit, je cennější, než samotné řešení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0