Autor Zpráva
Saitek192
Profil
Dobrý den,
mám tu menší problém s převodem a odečtením času.
Chci docílit toho že z databáze vytáhnu datum ve formátu 23.7.2010 14:22:00 (den.mesic.rok hodina:minuta:sekunda) a chci ho odečíst od času na serveru a aby mi vrátil kolik sekund zbývá do konce. Zkoušel jsem různé funkce od mktime až po normální odečítání a sčítání, ale prostě toho nemohu docílit. Budu vděčný za každou radu :).

Díky
mattyZEM
Profil
Použij StrToTime a pak zjisti čas serveru (TIME()), strtotime-time() = to co chceš, a pak jen převedeš na normální čas přes funkci date()
Saitek192
Profil
No tak jsem to zkusil, ale nějak mi to nejde na ty sekundy. Nemohl by jsi mi dát nějaký prostý příklad? Já bych si to podle toho odvodil :)
mattyZEM
Profil
Ani nemůže, použij formátování YYYY-MM-DD HH:MM, pokud se ti to převádět nechce použij subsrt()
AM_
Profil
mattyZEM:
Ale může, strtotime bere i D.M.Y H:M:S . Dávej si na své informace trochu pozor, není to poprvé, co tu od tebe vidím nějaký blud.

Saitek192:
echo strtotime('23.7.2010 14:22:00') - time();

Toto vypíše právě sekundy, nevím, co ti na tom nejde na sekundy. Spíš ty ukaž, jak jsi to napsal, a my ti řekneme, co jsi pokonil. Bude to k dnešnímu dni okolo deseti miliónů sekund, pokud tě zaskočilo velké číslo, není to chyba.
mattyZEM
Profil
AM:
Ale může, strtotime bere i D.M.Y H:M:S . Dávej si na své informace trochu pozor, není to poprvé, co tu od tebe vidím nějaký blud.
V životě jsem neviděl tento zápis, a ani na PHP.net není, a v googlu jsem také nic nenašel, dík za info...
AM_
Profil
mattyZEM:
cituji php.net/date:
"Parse about any English textual datetime description"
mattyZEM
Profil
AM:
Parse about any English textual datetime description
Anglicky je přehozený měsíc se dnem -.-'
AM_
Profil
mattyZEM:
Anglicky je přehozený měsíc se dnem
Myslíš Americky?
mattyZEM
Profil
AM:
Myslíš Americky?
V tom je nějaký rozdíl? :D
AM_
Profil
mattyZEM:
Ano, překvapivě Anglie a Amerika jsou dvě různé země, a obě používají jiný formát datumu.
mattyZEM
Profil
AM:
překvapivě Anglie a Amerika jsou dvě různé země
Nekecej, fakt?

Děkuji ti za to že jsi obohatil moje znalosti a ještě jednou se omlouvám za způsobené trauma... :-|
AM_
Profil
mattyZEM:
neboj, žádné trauma jsi nikomu nezpůsobil, nicméně takhle dlouhý řetěz obhajování bludu bludem jsem už nějakou dobu neviděl :)
mattyZEM
Profil
AM:
bludu bludem
Já za to nemůžu, že nepoznám rozdíl mezi anglickou a americkou stránkou, a že jsem tím pádem narazil jen na americké (třeba onemanga.com), kde jsem poprvé zjistil že to je naopak :P

trauma jsi nikomu nezpůsobil
v [#5] to vypadá trochu jinak *scratch*
Radek9
Profil
AM:
Bude to k dnešnímu dni okolo deseti miliónů sekund
Nebo také okolo jedné miliardy, co? :o) Aktuální timestamp mi ukazuje 1269203924.
mattyZEM
Profil
Alespoň nejsem jedinej kterej udělal chybu :PP
Kelišová
Profil *
Ale AM_ myslel počet sekund po výpočtu odečítáním.
AM_
Profil
Přesně tak, myslel jsem "sekund do 23.7.2010" k dnešnímu dni, to bylo předmětem dotazu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0