Autor Zpráva
Lukas Art
Profil *
Je možné něják jenom podle ip zjistit jméno jejího vlastníka? A jestli ano je to legální? Sorry že to dávám sem ale nevěděl jsem kam jinam.
SwimX
Profil
Lukas Art:
nikdy to nepůjde tak, že bych ze své ip 81.90.161.183 zjistil své jméno.
např zde http://www.nmonitoring.com/ip-to-domain-name.html?ip=81.90.161.183&pingsub=1&ln=en
nabízí určitý překlad ip na něco, ale výsledkem mé ip bylo:
Domain name: mail.modelbox.cz
IP address: 81.90.161.183
Location of IP address is: Czech Republic - CZ

takže nic moc. Teoreticky lze zjišťovat stát a podle toho načítat konkrétní jazykovou verzy stránek, ale ani to není dokonalé, občas používají česí zahraniční providery a pak je to špatně.


resp zde http://whois.nmonitoring.com/?ip=81.90.161.183&pingsub=1 je informací více, ale pořád jen o poskytovateli, tedy adresy na České Budějovice atp.
Lukas Art
Profil *
A je to možný zjistit něják nelegálně? Protože jeden típek podle IP vypátral moje jméno, a mě to fakt vadí, jak se k tomu mohl dostat?
mattyZEM
Profil
Lukas Art:
Protože jeden típek podle IP vypátral moje jméno
Není možné, lukáši...
Majkl578
Profil
IP adresy jsou většinou vázány na poskytovatele připojení. Například v tvém nebo mém případě to je O2. U tohoto záznamu je také uveden jakýsi p. Hvězda, což je pravděpodobně zodpovědná osoba (možná technik, nevím).
Naopak některé soukromé organizace mají IP adresy psané na sebe. Příkladem může být moje škola, která vlastní rozsah 15 IP adres a které jsou psány na příslušnou osoby školy.

Je také možné, že si dle IP adresy našel nějaké údaje někde jinde na internetu.
Jack06
Profil
mattyZEM:
Lukas Art:
„Protože jeden típek podle IP vypátral moje jméno“
Není možné, lukáši...
Ale je to možné.. strajda google, zadáš IP adresu a když jsou lidé blbí a spousta webů si vede tvoji IP, přidáš někde příspěvek podepíšeš se ve fakt lepším případě si tam napíšeš číslo, já zjistím tvoji ip vyhledám ji, google starej kámoš mi najde příspěvky, kde je v podtextu ta ip a hned mám dost velkou pravděpodobnost, že mě našel přes ip..
mattyZEM
Profil
Jack06:
si vede tvoji IP
Ať si jí vede, to mi je vlastně šumák

přidáš někde příspěvek podepíšeš se
Můj nick je moje jméno, a nepotřebuji se někde podepisovat, protože se mi nelíbí a nehodlám se jím chlubit :P

Ale jinak ano, máš pravdu, jenže on to myslel jinak, ale tvým způsobem lze někoho najít, ale na mě není napsaný internet, takže stejně nezjistí vlastníka...
AM_
Profil
Lukas Art:
A jsi si jistý, že to bylo z IP? Přímo z IP nějakou metodou to opravdu nejde, ale mohl na něj narazit na spoustě různých místech a teď si z tebe utahuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0