Autor Zpráva
Matrix
Profil *
Dobrej večír, chci se zeptat na zápis cookie. Mám to ve tvaru
setcookie("login", "testuju text", strtotime("+1 month"));
a volám to $_COOKIE[login] nikde nevidim chybu ale vložený text se mi nezobrazuje. Hostuju na ic.cz ví někdo kde je problém? Děkuju
mckay
Profil
Matrix:
Provádíš test toho přijetí cookies až po refreshi stránky? Máš zapnuté cookies?

//aha tak asi ne.
Matrix
Profil *
mam zapnuty session, ale jak se zapina cookie to vazne nevim
mattyZEM
Profil
Matrix:
Bylo myšleno jestli nemáš vypnuté cookies v prohlížeči náhodou :)
Matrix
Profil *
Ne, v prohližeči to vypnutý vážně nemám.
mattyZEM
Profil
$_COOKIE['login'];


Bez apostrofů to píše:
Notice: Use of undefined constant login - assumed 'login' in C:\wamp\www\index.php on line 3
mckay
Profil
Matrix:
Ukaž tu část kódu, kde cookies voláš.
Matrix
Profil *
<?php echo "<p>".$vysi["description"].",".$_COOKIE["login"]."</p>"; // Je to jen pro test ?>
mattyZEM
Profil
<?php echo "<p>".$vysi['description'].",".$_COOKIE['login']."</p>"; // Je to jen pro test ?>
Matrix
Profil *
Zápis se provádí jak má, ale pokud to je v jinem souboru, který je pod jinym adresářem, tak se zápis neprovede. Ví čím to může být?
Tronda
Profil *
Měla by se nastavit také cesta a doména, příklad.
setcookie("nazev", "hodnota", time(), "/slozka/", "www.example.com");
mckay
Profil
Matrix:
Ano, správně, neprovede se, v cookies se nastavuje také path, když ho nastavíš správně, funguje to i jinde než jen v tom adresáři ;).
Matrix
Profil *
Ani cesta nefunguje. Dávám to do souboru login.php kterej je danej do adresáře a volá se bez cesty ke složce pomocí htaccess.
Cesta vypada takhle: www.example.com/neco a cesta k login.php vypadá www.example.com/host/login
Zápis
setcookie("login", "hodnota", strtotime("+1 month"), "/katalog/stranky/", "www.example.com");
Matrix
Profil *
Soubor login.php je v adresáři host, tak tam je cesta: /katalog/stranky/host/
Matrix
Profil *
Prosím poradte mi :-( Jak mám udělat zápis aby to bylo pod každym adresářem?
Tronda
Profil *
Zápis cookie platné pro celou doménu je
setcookie("nazev", "hodnota", time(), "/", "tvojedomena");
Matrix
Profil *
Děkuju Trondo
kachnak
Profil
Zdravím, mám taký menší problém, že cookies používam na zapamätanie prihlásenia a je to tato funkcia.

setcookie("nazovpremennej", $log);
setcookie("nazovpremennej", $log, time() +60*60*24*365);
setcookie("nazovpremennej", $log, time() +60*60*24*365, "/", "tuning.vsali.sk", 1);


to funguje dobre, ale stránku je možné spustiť aj ako www.tuning.vsali.sk a vtedy mi už prihlásenie nefunguje automatické.
ako mu povedať aby ta premenná 'nazovpremennej' vedela byť načítaná aj z tuning.vsali.sk aj z www.tuning.vsali.sk

Ďakujem

PS. s cookie som ešte nikdy nerobil, myslíte že by mi mohol stačiť len posledný riadok z tých troch? toto som zobral ako príklad z php.net a upravil

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0