Autor Zpráva
Joan
Profil
Při používání odřádkování pomocí tagu <br> jsem už narazila celkem na 3 možnosti:
1) <br>
2) </br>
3) <br />

přičemž ta třetí možnost byla nejčastější. Jaký význam má to, že lomítko je až za zkratkou br
když v HTML kódu je před? Proč je to naruby?

Kterou možnost mám spíše používat?
Tady jsou uvedeny taky 2 možnosti: <br> nebo <br />
dan55-pryc
Profil *
stručně
1) je na normální HTML
2) to jsem ještě neviděl :-)
3) na xhtml
Taurus
Profil
Lomítko "za" značí, že jde o uzavření tagu v (x)html (tam se uzavírá vše, i nepárové img, hr, ...). V html lomítko potřeba není.
Joker
Profil
Joan:
Platný zápis je 1) pro HTML a 3) pro XML.

V HTML se píše jen <br> a žádná ukončovací značka.
V XML (kam patří i XHTML) musí všechny prvky mít ukončovací značku. Pak jsou dvě varianty: "plná" <br></br> a "zkrácená" <br />, přičemž pokud jde o XHTML zpětně kompatibilní s HTML, podle W3C se má používat jen ta druhá, tj. <br />, včetně té mezery.
Bubák
Profil
Pro úplnost, stejné pravidlo platí i pro další prázdné (Empty) tagy, a mají zakázanou (Forbidden) koncovou značku, vyhledat si je můžeš třeba v této tabulce:
http://www.w3.org/TR/REC-html40/index/elements.html
Joan
Profil
Joker:
Aha, rozumím. Mě zmátlo to lomítko na konci, protože u HTML má ukončovací značka lomítko na začátku. Děkuji za vysvětlení.
Joan
Profil
dan55-pryc:
Já to našla třeba tady, jak je Výpis textu.
Joker
Profil
Joan:
protože u HTML má ukončovací značka lomítko na začátku
Je to tak, ale právěže ukončovací, takže v takovém případě by měla ukončovat nějakou počáteční ;-)
Nicméně zrovna <br> je prvek se zakázanou koncovou značkou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joan:
Nedoporučuji důvěřovat stránkám tvorba-webu.cz, zavádějících informací je tam docela dost.

Mě zmátlo to lomítko na konci, protože u HTML má ukončovací značka lomítko na začátku.
Podle specifikací by mělo trochu zmást i prohlížeče, ale ty už neberou dokončené (X)HTML specifikace vážně.
HTML totiž dle standardu připouští i zápis <br/ jako ekvivalent k <br>. To by pak <br /> mělo fungovat jako <br>>.
Joker
Profil
Chamurappi:
Podle specifikací by mělo trochu zmást i prohlížeče, ale ty už neberou dokončené (X)HTML specifikace vážně.
No, ona HTML norma tu vlastnost zdědila z obecnějšího SGML, ale zároveň spíš odrazuje od jejího používání s tím, že to mnohde stejně nebude fungovat.
Takže stav je vlastně přesně přesně podle specifikace- použít to jde, ale nefunguje to :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0