Autor Zpráva
regy
Profil
Zdravím,
asi hledám špatně, ale nemůžu to nikde najít. Když uploaduju přes formulář nějaký obrázek na webhosting, tak mi to nahrává jen obrázky zhruba do 1mb. Přitom v phpinfu je upload_max_filesize 16mb. Je nějaká funkce, která udává, jak velký může soubor být?

Předem dík
Majkl578
Profil
Hodnota post_max_size musí být stejně velká, popř. větší než hodnota upload_max_filesize.
regy
Profil
Je stejná. (www.langergroup.cz/info.php)

Nevíte tedy někdo, čím to může být?
AM_
Profil
Jaká chybová hláška se objeví při nahrání větší fotky? (případně hodnota $_FILES['fotka']['error'])
regy
Profil
Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 9216 bytes) in /www/doc/www.langergroup.cz/www/scripts/scripts.php on line 113
Joker
Profil
regy:
...čili skript překročil povolené množství operační paměti.

Ten skript s těmi obrázky ještě nějak pracuje?
regy
Profil
Joker:
Dělá asi tři miniatury. Dá se tedy nějak jednoduše ošetřit, aby to vykonal skript postupně nebo pokaždé vymazal použitou paměť?
Joker
Profil
regy:
To záleží na tom jak to je udělané.

Sám jsem řešil takový problém, chtěl jsem skriptem automaticky zmenšovat fotky a vyrábět k nim náhledy (tj. uživatel nahraje fotky z foťáku, skript to převede na rozumné rozlišení pro web a vytvoří malý náhled).
Narazil jsem na to, že s 16MB povolené paměti se třeba obrázek ze 7Mpix foťáku v knihovně GD nedá ani načíst, takže žádná optimalizace paměti pak nepomůže, jen zvýšit paměťový limit.
Ono je to koneckonců logické: Pokud se obrázek načte do paměti dekomprimovaný a v truecolor, znamená to minimálně 3 bajty na pixel, plus nějaká režie.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0