Autor Zpráva
Malf
Profil *
Dobrý den,
potřeboval bych pomoct z hromadným resize obrázků při uploadu na web..
řešil to tu někdo už tady: http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=99578

Složení scriptu mám asi takové:
<?
UPLOAD obrázků;
include("resize.php"); // soubor, v kterém je script pro resize
samotný resize prvního,
pak druhého,
třetího,
atd
?>
Jenže jaksi při větším množství script nedokáže pracovat dost dlouhou dobu aby to všechno stihl. Potřeboval bych tedy poradit, jak donutit script, aby pracoval dále.
Joker
Profil
Malf:
Potřeboval bych tedy poradit, jak donutit script, aby pracoval dále.
Můžete přenastavit konfigurační direktivu max_execution_time, případně, pokud hosting neběží v "safe mode", použít set_time_limit().
Malf
Profil *
Jenže max_execution_time se nastavuje v php.ini ne? Potřeboval bych to obejít v tom Php.
Mimochodem Upload mi dopadne dobře, jenže potom příjde na řadu resize obrázku ( vytváření miniatur ) a to už server neudělá. Prostě se mi nahrajou obrázky a dál script nepokračuje. Není třeba zahlcena paměť, která todle množství dat nezvládne zpracovat? Jak ji "vyresetovat" po jednotlivém obrázku? ( nahrát 1, reset paměťi, nahrát 2hy, znova reset atd)
Amunak
Profil
Mě napadá takový jednoduchý trik... Prostě změníš velikost jednoho obrázku, a pak tě skript přesměruje (pomocí hlavičky třeba) na sebe sama, ale s parametrem který je třeba číslo následujícího obrázku na zpracování (za předpokladu, že to máš třeba nějak očíslované). Tím také docílíš toho krásného efektu, že přesně víš, jaké obrázky se už zpracovaly a můžeš to vypsat.
Alphard
Profil
Malf:
Není třeba zahlcena paměť, která todle množství dat nezvládne zpracovat?
Sám nám oznamujete, že to script nestíhá. V odkazovaném scriptu je funkce imagedestroy(), ta by to měla řešit.
Jaká chybová hláška se vypisuje?

Jinak řešení od Amunaka je docela dobré a jestli je script určen pro nějakého admina, nebál bych se použít AJAX, který může na pozadí otevřít i víc požadavků, ale zase to nepřehánějte.
Malf
Profil *
imagedestroy() vyskouším, nicméně z tím AJAXem, kolik těch požadavků to zvládne? Možná by nebylo na škodu řešit to teda tímto způsobem.
Jinak díky za odpovědi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0