Autor Zpráva
smonkey
Profil
Zdravím, na svém webu používám k psaní článku CKEditor, až do včerejšího večera fungoval dobře, pak jsem přidal pár kategorií a <select> a ejhle, napíšu článek a ve výpisu se místo ž napíše ?
Nevíte co s tím, v databázi používám kódování utf8_general_ci --> Vždy jsem ho používal a ž se vypisovalo bez problému. Zkoušel jsem také znova nahrát celý editor, ale nepomohlo. Ostatní znaky (ěščř...) se zobrazují tak jak mají...

Děkuji
mattyZEM
Profil
Máš to rozbité.
firefox
Profil *
možným problémem je právě zmiňované kódování, protože záleží na prohlížeči, které kódování podporuje a které nikoli.
Takže moje rada zní:
Zkus si nastavit kódování na utf8-general-cs* , což myslím podporuje většina prohlížečů.

*nejsem si jistý, zda jsem to napsal správně, ale za zkoušku to stojí. :)
DoubleThink
Profil *
firefox:
nejsem si jistý, zda jsem to napsal správně, ale za zkoušku to stojí. :)
Nenapsal. Takové kódování neexistuje. A stejně je to buřt, jde jen o porovnání a seřazení.

smonkey:
Chyba bude jinde, ukaž stránku.
smonkey
Profil
Dobře, prosím nekomentovat obsah ....

www.smonkey.ic.cz - Jak je "Co nového se událo" - Jsou tam otazníky a má tam být ž
Chamurappi
Profil
Reaguji na smonkeye:
Asi máš ten text uložený ve špatném kódování.
smonkey
Profil
No ja vim že je chyba přímo někde v ukládání, ale jak to spravit :-P
Majkl578
Profil
Meta tag v hlavičce jasně říká, o jaké kódování jde:
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
Nemáš špatné kódování spojení s databází? Měl by jsi mít po připojení něco takového: mysql_query("SET NAMES 'utf8'");
smonkey
Profil
No nic takového tam nemám a nikdy jsem neměl. Vždy to fungovalo, ale skusím to tam připsat.

Edit by Smonkey: Tak už to fakčí - stačilo přidat
$set = @mysql_query ('SET NAMES cp1250');


Díky všem...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0